X
تبلیغات
آرشيو پايگاه خبري مرند نیوز - اخبار علمی ، فرهنگی و هنری
منوي اصلي

موضوعات

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

امکانات دیگر

با نك ملي شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند افتتاح شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه نوزدهم اسفند 1386

دانشگاه آزاد :: مرند نیوزبانک ملی ایرانبانک ملي شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند با حضور حجت الاسلام نعمت زاده امام جمعه شهرستان مرند و دکتر قائم مقامي رئيس واحد مرند و طاعتي معاون فرماندار و ساير مسوولان افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری آنا، در اين افتتاح مهندس عظيمي ثاني گزارش کاملي از برنامه هاي امور مالي و روند فعاليت هاي شعبه بانک ملي شعبه دانشگاه و خدماتي که ارائه خواهد شد، بيان کرد.
     همچنين دکتر قائم مقامي رئيس واحد مرند، افتتاح بانک ملي شعبه دانشگاه را نيز يکي از برنامه هاي توسعه دانشگاه دانست.
     در ادامه اين مراسم بانک ملي شعبه واحد مرند افتتاح و نخستين حساب جاري و پس انداز براي نعمت زاده امام جمعه مرند و دکتر قائم مقامي رئيس واحد، عظيمي ثاني معاون اداري مالي واحد و افسربيگي رئيس دفتر فرهنگ اسلامي افتتاح شد.


راه‌اندازي هفتمين پايگاه فوريت‌هاي پزشکي بين‌راهي شهرستان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری جمعه دهم اسفند 1386

آمبولانسمدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند از راه‌اندازي هفتمين پايگاه اورژانس فوريت‌هاي پزشکي بين راهي اين شهرستان خبر داد.

دکتر سيد جواد حيدري يزدي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، افزود: براي تجهيز و راه‌اندازي اين پايگاه اعتباري بالغ بر300ميليون ريال هزينه صرف شده است.

وي گفت: اين پايگاه براي ارائه خدمات مناسب امداد و فوريت‌هاي پزشکي در سه راهي "عريان تپه " مرند و در حوزه اصلي جادة ترانزيتي مرند – جلفا استقرار يافته است.

وي افزود: در حال حاضر تمامي هفت پايگاه فعال اورژانس فوريت‌هاي پزشکي اين شهرستان ضمن ارائه خدمات مناسب امداد و فوريت‌هاي پزشکي به مصدومان تصادفات جاده‌اي براي تمامي اهالي ساکن در روستاهاي همجوار نيز خدمات درماني و پزشکي لازم را انجام مي‌دهند. مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند با اعلام اين که بزودي سيستم " اکسيژن رساني " مرکزي بيمارستان رازي مرند افتتاح و مورد بهره‌برداري کامل قرار خواهد گرفت، افزود: براي اجراي مرحله طراحي و نصب تجهيزات توزيع اين سيستم بالغ بر يک ميليارد و 100ميليون ريال هزينه صرف شده است که براي نصب و راه‌اندازي کامل تجهيزات فني سيستم ثابت توليد و ذخيره اکسيژن آن نيز به اعتباري حدود دو ميليارد ريال نياز است.

دکتر حيدري يزدي يادآور شد که سالجاري بيش از 5 ميليارد و 700ميليون ريال براي اجراي طرح‌هاي عمراني و توسعه تجهيزات درماني، خدماتي و ... صرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند شده است.


سهند تبریز ویژه نامه مرند و جلفا شماره 178 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه بیست و پنجم بهمن 1386
سهند تبريزدر این شماره می خوانید:

 • سید حسن خمینی: انقلاب بر دو رکن مردم و دین پایه گذاری شده است
 • مصاحبه مهندی حیدری با نشریه سهند تبریز : جانم فداي آذربايجان
 • سخنگوی ائتلاف اصلاح طلبان: رعایت موازین قانونی و اخلاق انتخاباتی از جانب تمامی دست اندرکاران انتخابات ضروری است

 


مدیر آموزس پرورش مرند:نظارت بر مدارس مناطق مختلف شهري و روستايي مرند در سال تحصيلي جديد منظم‌تر مي‌ش
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه نهم بهمن 1386

حیدری :: مرند نیوز مرند نیوز :مدير آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به تاثيرگذاري عميق و حساس دوره آموزش ابتدايي در ساختار كلي نظام تعليم و تربيت جامعه گفت:‌ سعي بر آن داريم كه تمام بررسي‌هاي كارشناسانه و اقدامات لازم اداري در جهت رفع اساسي مجموعه كاستي‌هاي موجود در نظام آموزش ابتدايي قانون‌مند شود.

به گزارش خبرگزاری ايسنا، محمدتقي حيدري در جمع معلمان نمونه مدارس ابتدايي مرند، افزود: بسياري از كشورهاي جهان مقوله تعليم و تربيت را از دوره ابتدايي مورد توجه ويژه خود قرار داده‌اند كه در كشور ما نيز براي ترويج بسياري از الگوهاي مناسب در مقطع ابتدايي متناسب با مجموعه معيارهاي اسلامي ‌بايد برنامه‌ريزي‌هاي اساسي مبذول شود.

مديرآموزش و پرورش شهرستان مرند گفت:‌ با توجه به شكل‌گيري ساختار اصلي شخصيت افراد در دوران كودكي، نهادينه كردن الگوها و آموزش‌هاي فني و كارشناسي نظام پرورشي و تربيتي در اين سن مي‌تواند در شكوفايي موثر علمي ‌و اجتماعي نسل‌هاي آينده تاثيرگذار باشد؛ بر اين اساس نيز برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات لازم براي شكوفايي هر چه بهتر خلاقيت‌هاي بالقوه آنها در زمينه‌هاي مختلفي همچون، علمي‌، ادبي، هنرهاي دستي و تجسمي‌ در نظام آموزش ابتدايي كشور امري ضروري محسوب مي‌شود.


نشريه خوش خبر ويژه نامه مرند و جلفا شماره 138 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه سوم بهمن 1386
خوش خبردر اين شماره مي خوانيد:

 • گفتگوي خواندني با مهندس عيسي حيدري
 • صابر امامي:آفرين بر فوتباليستهاي مرند
 • تا انتخابات مجلس هشتم....!
 • اطلاعيه تاسيس موزه شهرداري مرند
 • ششمين جشنواره تئاتر مرند و هفت وادي عشق
 • جواد اسد پور: مرند همچنان تشنه توسعه

هفته نامه ساوالان(پیام میشو) ویژه نامه مرند و جلفا منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه نهم دی 1386
پیام میشو :: مرند نیوزهفته نامه بانگ ساوالان ویژه نامه مرند و جلفا منتشر شد در این ویژه نامه می خوانید:

 • پیام میشو باز هم میهمان دستهای پرمهر شماست
 • خاتمی در تبریز
 • مصاحبه با مهندس صراف
 • جوابیه مهندس صراف به سایت شریف نیوز
 • خبر احداث راه آهن سراسری عربستان سعودی به دست متخصصان ایرانی
 • استفاده از کارت ملی همراه با شناسنامه در انتخابات
 • کتابداران افتخاری کتابخانه های مساجد مرند تجلیل شدند

نخستين هيات مذهبي روحانيون در مرند تاسيس و راه‌اندازي شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه بیستم آذر 1386

هیئات مذهبی روحانیونمرند نیوز: مسوول اداره‌ تبليغات اسلامي‌ شهرستان مرند از تاسيس و راه‌اندازي نخستين هيات مذهبي روحانيون در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين ولي‌الله فياض افزود: اين هيات مذهبي با تلاش عده‌اي از طلاب و روحانيون عاشق اهل بيت عصمت و طهارت در اين شهرستان راه‌اندازي شده است.

وي با بيان اين كه در اين هيات از حضور اساتيد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران و كارشناس استفاده مي‌شود، افزود: اين هيات اجراي برنامه‌هاي مهمي‌ را مد نظر دارد.

حجت الاسلام فياض با تاكيد بر ضرورت گسترش هدفمند هيات‌هاي مذهبي در شهرهاي مرزي كشور گفت: با توجه به حجم گسترده تهاجمات فرهنگي استكبار جهاني، توجه به برنامه‌هاي مطالعه شده بيش از پيش احساس مي‌شود.

مسوول اداره تبليغات اسلامي ‌شهرستان مرند خاطرنشان كرد: اين شهرستان به دليل واقع شدن در دروازه ورود كالا از اروپا و آسياي ميانه در خط مقدم رو به رويي با تهاجمات فرهنگي است و به همين منظور تشكيل و فعاليت گسترده هيات‌هاي حسيني اهميت ويژه‌اي داشته و ضروري است.


اعضاي هيات منصفه‌ مطبوعات آذربايجان شرقي معرفي شدند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه دهم آذر 1386

مطبوعاتاعضاي هيات منصفه‌ي مطبوعات آذربايجان شرقي با حضور مسوولان استاني و طي مراسمي معرفي شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، شريفي، رييس كل دادگستري آذربايجان شرقي در اين مراسم، گفت: مطبوعات و رسانه‌ها يكي از ركن‌هاي اساسي و مهم نظام هستند چرا كه با اطلاع‌رساني و تنوير افكار عمومي نه تنها به بلوغ سياسي و رشد فكري جامعه كمك مي‌كنند بلكه باعث ثبات و انسجام اجتماعي جامعه در صورت واقعي جلوه دادن اخبار و اطلاعات و عدم ثبات و بي‌نظمي در صورت غير واقعي جلوه دادن اخبار و اطلاعات مي‌شوند.

وي گفت: اعضاي جديد هيات منصفه در رسيدگي به تخلفات و جرايم فعالان اين قشر از جامعه بايد ضمن توجه به وظايف حساس اين قشر، در اظهارنظرها و صدور احكام جانب انصاف و عدالت را مدنظر داشته باشند.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم احكام اعضاي جديد هيات منصفه‌ي مطبوعات استان به اسامي حجت‌الاسلام غروي، حسين نوبري، غلامعلي حيدرنيا فتح‌آبادي، رحيم نهادي، حجت‌الاسلام مجتبي نظري، بيوك مقدسي، دكتر شكور اكبرنژاد، سيد محمدمسعود نقيب، محمدرضا نوتاشي، علي قادري، ميرابوالحسن نباتي، اصغر نعلبندي، احمد شيرين‌دل، حسين تقي‌زاده به آنها داده شد و توسط رييس كل دادگستري استان و شعبه‌ي ويژه‌ي رسيدگي كننده به جرايم مطبوعاتي و اعضاي هيات منصفه‌ي مطبوعات «جليل عليزاده قاسمي» مسوول روابط عمومي و ارتباطات دادگستري كل استان با حفظ سمت به عنوان رييس هيات منصفه‌ي مطبوعات آذربايجان شرقي منصوب شد.


نمايشگاه كتاب مرند برگزار مي شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و سوم آبان 1386
نمایشگاه کتاب مرند نیوزمرندنیوز: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند، از برپايي نمايشگاه كتاب به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني در مجتمع فرهنگي وهنري مرند خبر داد.

به گزارش خبرگزاري شبستان از مرند، محمد حسين شناور صبح امروز 23 آبان در گفتگو با خبرنگاران مطبوعات محلي و نمايندگان خبرگزاري ها در مرند با اعلام اين خبر اظهار داشت: به منظور نكوداشت پانزدهمين دوره كتاب جمهوري اسلامي ايران و نيز هفته كتاب و كتابخواني نمايشگاه كتاب مرند در مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان برپا مي شود.

شناور گفت: ناشرين محلي مرند تحت عنوان قمري و دانش آموز و نيز برخي ناشرين كتب ديني و مذهبي از شهر قم اصلي ترين غرفه داران اين نمايشگاه مي باشند كه بيشترين عنوان كتاب را به علاقه مندان عرضه مي كنند.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه بيشتر جمعيت شهرستان را جوانان و به خصوص دانشجويان تشكيل مي دهند مسئولان بايد بكوشند تا كتاب هاي علمي و مذهبي را در اين گونه نمايشگاه ها عرضه كنند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند، تأكيد كرد: در اين نمايشگاه سعي بر آن بوده تا كتاب هاي مورد تقاضاي جوانان عرضه شود.

وي خاطر نشان كرد: كتب اين نمايشگاه با تخفيف 20 تا 30 درصد عرضه خواهد شد.

شناور در ادامه از برپايي نمايشگاه كتاب در يامچي مرند توسط بسيج مقاومت اين شهر با همكاري ارشاد اسلامي مرند خبر داد.

گفتني است نمايشگاه كتاب مرند از 24 آبان الي 7 آذر ماه جهت بازديد عموم در مجتمع فرهنگی هنری مرند واقع در میدان مادر داير خواهد بود.


شهروندان بايد برنامه‌هاي آموزشي و پيشگيرانه هلال احمر را جدي بگيرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و سوم آبان 1386

جمعیت هلال احمر :: مرند نیوزمرند نیوز:رييس جمعيت هلال احمر مرند گفت: انجام وظيفه در ستادهاي نجات و امداد نيازمند روحيه دلسوزي و از خودگذشتگي است.

 به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام علي عليزاده در جلسه‌ كارگروه امداد و نجات منطقه آذربايجان شرقي افزود: از آنجايي كه كشور ايران به خصوص مرند روي خط زلزله واقع شده، لذا مردم و مسوولان بايد با نحوه امدادرساني به مصدومان ناشي از بلاياي طبيعي آشنا شوند.

 وي با تاكيد بر برگزاري منظم كلاس‌هاي آموزشي نجات و امداد با كمك سازمان‌ها و ادارات دولتي گفت: حضور به موقع و موثر امدادگران در حوادث موجب كاهش ميزان خسارات جاني و مالي مردم مي‌شود. حجت‌الاسلام عليزاده افزود: همه شهروندان بايد برنامه‌هاي آموزشي و پيشگيرانه جمعيت هلال احمر را جدي بگيرند.

 رييس جمعيت هلال احمر مرند، با تعيين شرح وظايف و خدمات دستگاه‌هاي اجرايي در عمليات نجات و امداد بر ضرورت اشاعه‌ قانونمند آموزش‌هاي جست وجو و نجات، خود امدادي و اطفاي حريق در سطح ادارات و سازمان‌هاي شهرستان و تشكيل تيم‌هاي امدادي تاكيد كرد.


استفاده از موبایل در مدارس کشور ممنوع است
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه بیستم آبان 1386

موبایلمرند نیوز: دبير کل شوراي عالي آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان نبايد در مدرسه از تلفن همراه استفاده کنند و در صورت همراه داشتن بايد به مدير مدرسه تحويل دهند. در آئين نامه اجرايي مدارس نيز آمده است، استفاده از هر وسيله اي که باعث اختلال در امر آموزش شود در مدارس ممنوع است.

بهرام محمديان در گفت و گو با خبرگزاری فارس افزود: استفاده از اسباب بازي هاي خاص، قلم و کاغذ و وسايل فانتزي از جمله وسايلي است که همراه داشتن آن توسط دانش آموزان در مدارس ممنوع است. محمديان گفت: استفاده از MP3 و MP4 در مدارس در صورتي که براي استفاده آموزشي باشد، مانعي ندارد که اين موضوع به تشخيص معلم و مدير مدرسه بستگي دارد.

وي ادامه داد: آئين نامه جديد اجرايي مدارس هم اکنون در کميسيون اساسنامه و مقررات شوراي عالي آموزش و پرورش در دست بررسي است. پيش از اين افزايش استفاده از تلفن همراه در مدارس نگراني هايي را ايجاد کرده بود. اين امر با وارد شدن انواع گوشي هاي جديد و مجهز به امکاناتي نظير بلوتوث و پخش فيلم جدي تر دنبال شد. همزمان انتشار بعضي از فيلم هاي مربوط به حوزه شخصي بعضي از افراد شاخص نظير هنرمندان موضوع را جدي تر کرد. با اين همه به نظر مي رسد مشکل اصلي تلفن همراه نيست بلکه تکنولوژي هاي تعبيه شده در گوشي هاي تلفن همراه است.


پیام آذربایجان شماره 183 ویژه نامه مرند و جلفا منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه دوازدهم آبان 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • راهداری در خدمت مردم
 • بنزین آزاد می آید!
 • سهمیه بندی بنزین ، کارت هوشمند ...
 • سومین اجلاس شورای ستان در شهر مرند
 • فیض اله طاعتی سرپرست فرمانداری مرند شد
 • انتصاب مجدد سید سعید قائم مقامی به ریاست دانشگاه آزاد واحد مرند
 • مصاحبه با محمد هراسی عضو شورای شهر مرند
 • گزارش جشن گلریزان در شهرستان مرند

پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز گشايش يافت
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری جمعه چهارم آبان 1386

نمايشگاه بين المللي تبريزمرند نیوز : پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز گشايش يافت.

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مراسم گفت: ما در مسائل فرهنگي نيازمند ايجاد بستر مناسب و زمينه‌سازي محكم هستيم، تا يك حركت فرهنگي استمرار داشته باشد و نهالي كه كاشته شده است، به ثمر برسد.

پرويز تأكيد كرد كه هدف و تلاش دولت نهم اين است كه اعتبارات در كليه‌ي بخش‌ها بويژه در بخش فرهنگ به‌صورت عادلانه در اختيار بخش‌هاي مربوطه قرار گيرند.

او افزود: رسانه‌هاي گروهي و پديدآورندگان كتاب نيز از عوامل تأثيرگذار بر گسترش فرهنگ كتاب‌خواني محسوب مي‌شوند.

احمدي برگزاري نمايشگاه كتاب را بهترين عرصه براي رقابت و پيشرفت ناشران دانست و افزود: برگزاري نمايشگاه كتاب، زمينه را براي گسترش و ترويج فرهنگ كتاب و كتاب‌خواني فراهم مي‌سازد.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي خواستار توجه جدي مسؤولان استان به برگزاري نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز شد.

پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز در مساحتي به وسعت 35هزار مترمربع با حضور بيش از 900 ناشر داخلي و 50 ناشر خارجي با بيش از يك‌صد‌هزار عنوان كتاب تا هشتم آبان‌ماه در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز برپاست.


30 واحد آموزشي فرسوده در شهرستان مرند تخريب و نوسازي مي‌شوند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه دوم آبان 1386

حیدری :: مرند نیوز مرند نیوز : مدير آموزش و پرورش شهرستان مرند از تخريب و بازسازي تعداد 30 واحد آموزش فرسوده در مناطق شهري و روستايي اين شهرستان خبر داد.

محمدتقي حيدري در گفت وگو با  ايسنا، با اشاره به اين كه براي اجراي اين تعداد طرح 80 ميليارد ريال اعتبار تخصيص يافته است، گفت: بزودي عمليات اجرايي اين پروژه‌ها در برخي مناطق شهرستان آغاز خواهد شد.

وي گفت: تا دو سال ‌آتي تعداد چهار سالن ورزشي ويژه دانش‌آموزان پسر و دختر شهرستان با صرف اعتباري بالغ بر هفت ميليارد و 200 ميليون ريال احداث خواهد شد. حيدري افزود: با مشاركت نيكوكاران مدرسه‌ساز مرندي بزودي عمليات اجرايي احداث پروژه مركز شبانه‌روزي بناب جديد با صرف اعتباري بالغ بر هشت ميليارد و 500 ميليون ريال شروع خواهد شد. مدير ‌آموزش و پرورش شهرستان مرند، در خاتمه گفت: همچنين بزودي عمليات اجرايي احداث 65 واحد مسكوني جديد براي فرهگنيان منطقه با صرف هزينه‌اي بالغ بر 150 ميليارد ريال در شهرك ميلاد مرند شروع خواهد شد.


بهزیستی از طریق حساب بانکی و سایت اینترنتی آماده دریافت فطریه مردم است
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و یکم مهر 1386

مرند نيوز : سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: روزه داران می توانند علاوه بر حضور در پایگاههای دریافت زکات فطریه از طریق شماره حساب بانکی و آدرس اینترنتی سازمان بهزیسنی زکات فطریه خود را پرداخت کنند .

به گزارش ایسکا نیوز ،سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد مراکز خیریه و خدماتی سازمان بهزیستی و پایگاههای ویژه جمع‌آوری وجوهات فطریه این سازمان مستقر در سراسر کشور آماده دریافت زکات فطریه مومنان روزه دار هستند و روزه‌داران می‌توانند زکات فطریه خود را به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی پرداخت کنند.


روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور در این گزارش افزود: بر اساس فتوای علمای عظام، روزه داران می‌توانند فطریه خود را به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی پرداخت کنند.
سازمان بهزیستی به عنوان سازمان تخصصی – حمایتی از ایتام و نیازمندان در سراسر کشور آمادگی دریافت زکات فطریه روزه داران را دارد و علاوه بر پایگاههای دریافت زکات فطریه، حساب مشارکتهای 90190 بانک ملی و حساب ارزی 200237 بانک ملی شعبه حافظ سازمان بهزیستی پذیرای زکات فطریه مردم است.
همچنین پایگاه اینترنتی سازمان بهزیستی کشور به نشانی http://payment.behzisty.ir  آمادگی دریافت وجوهات زکات فطره را از طریق اینترنت دارد.
فطریه‌های جمع‌آوری شده صرف هزینه معاش، دارو و سایر نیازهای مددجویان بهزیستی شامل معلولان، سالمندان، کودکان بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار نیازمند می‌شود و در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت مستقیم در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.


قديمي‌ترين مدرسه علوم قرآني شهرستان مرند نوسازي و تجهيز مي‌شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه شانزدهم مهر 1386

امام جمعه مرندامام جمعه مرند گفت: اولين و قديمي‌ترين مدرسه‌ علوم قرآني شهرستان مرند با داشتن عمر تاريخي بالغ بر يكصد و بيست سال در حال نوسازي، توسعه و تجهيز است.

 ‌به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام علي نعمت‌زاده افزود: مدرسه‌ ديني و علوم قرآني حضرت وليعصر(عج) شهر تاريخي مرند در محل ساختمان اصلي آموزشگاه «قيام» در زميني به مساحت بيش از ده هزار متر مربع و بر اساس سبك‌هاي سنتي تاريخ با صلابت اسلامي‌، با صرف هزينه‌اي بالغ بر پنج ميليارد ريال نوسازي و تجهيز و توسعه مي‌يابد.

 وي خاطر نشان كرد: در اين مدرسه تا به امروز مراجع بزرگ ديني بي‌شماري تربيت يافته و به مدارج عالي علوم قرآني و تعاليم اسلامي ‌دست يافته‌اند كه در راس آنها مي‌توان به حجت‌الاسلام ميرزاعلي اكبر مرندي اشاره كرد.

امام جمعه مرند، در رابطه با تجهيز اين مدرسه گفت: در طرح جديد توسعه و تجهيزاتي مدرسه‌ ديني، ايجاد تاسيسات و امكانات مناسب آموزش و پرورشي و فرهنگي و رفاهي مورد نياز براي بيش از يكصد و بيست نفر از طلاب علوم ديني و دانش‌پژوهان علوم قرآني برگزيده‌ شمال استان آذربايجان شرقي عملا مورد تعريف قرار گرفته است و در همين رابطه با اتمام مراحل مختلف اداري، عمليات اجرايي پروژه‌ بهسازي و تجهيز بهينه‌ مدرسه‌ علوم قرآني حضرت فاطمه الزهرا(س) شهر مرند نيز با همكاري مسوولان مربوطه‌ منطقه‌اي بزودي آغاز خواهد شد. شايان ذكر است كه با توافقات حاصله‌ اداري و كسب مجوزهاي لازم و موثر اداري، مقدمات اوليه احداث مصلاي اعظم شهر تاريخي و فرهنگي مرند نيز تا اواخر سال جاري شروع خواهد شد.


نشریه باغچه بان شماره 67 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه پانزدهم مهر 1386
در این شماره می خوانید:

 • کلنگ جنجالی استادیوم ۱۵۰۰۰ نفری مرند به زمین زده شد
 • صعود تیم فوتبال جوانان خیر مرند به لیگ دسته سه کشوری
 • اول مهر و تشنج در دبستان فرخی
 • اسامی حامیان انجمن حمایت از بیماران کلیوی

يازدهمين نمايشگاه بين‌المللي خودرو در تبريز گشايش يافت
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه پانزدهم مهر 1386

نمايشگاه بين المللي تبريزدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت خودرو و قطعات يدكي با حضور 440 واحد داخلي و خارجي و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع فولاد،معادن فلزي و ريخته‌گري،متالوژي و تجهيزات وابسته در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تبريز آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در اين نمايشگاه كه 440 واحد داخلي و خارجي حضور دارند و ديشب آغاز به كار كرد، از استان‌هاي شركت كننده كشورمان مي‌توان به آذربايجان شرقي ، غربي، تهران، خراسان رضوي وجنوبي ، اصفهان ، اردبيل، مازندران، فارس، قم ، يزد و اشاره كرد.


اين گزارش مي افزايد، از 440 واحد شركت كننده در نمايشگاه، 65 واحد مربوط به كشورهاي خارجي است، به طوري كه 38واحد از كشور تركيه، 8 واحد از چين، دو واحد از تايوان و نمايندگي هاي از بلژيك، اتريش، آلمان، سوئد، كانادا، كره، ژاپن و رومانياست.


خاطر نشان مي شود، اين نمايشگاه‌ها از ۱۴الي ۱۸ مهر ماه به مدت پنج از ساعت ۱۷ الي۲۴ براي بازديد علاقمندان در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تبريز دائر است.


نشریه پیام آذربایجان شماره 179 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه چهاردهم مهر 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • فریاد یکپارچه (مرگ بر اسرائیل) مردم مرند در روز جهانی قدس
 • شاخه گل (تقرب) برای عید فطرت!
 • قتل با شليك سه گلوله
 • كلنگ زني ورزشگاه 15 هزار نفري مرند
 • در حاشيه شروع سال تحصيلي (دبستان فرخي)
 • نشست و هم انديشي شهرداري وشوراي شهر
 • روز آتش نشاني و تجليل از آتش نشانان

مسابقه طراحی میدان امام حسین (ع) مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه دهم مهر 1386
شهرداري مرند :: مرند نيوزبه گزارش خبرنگار مرند نیوز شهرداری مرند در نظر دارد نسبت به انجام مسابقه طراحی میدان امام حسین (ع)با شرایط زیر اقدام نماید.

اهداف طرح:

 1. بیانگر تاریخ شهر مرند باشد.
 2. با توجه به نام میدان ، نشانگر قيام  امام حسین (ع) باشد.
 3. در عين سادگي و قابليت اجرايي داشتن ، به عناصر و سبك معماري اسلامي اشاره شده باشد.
 • به طرح برگزيده بنا به آگهي منتشره ، يك سكه بهار آزادي اهدائ مي گردد.
 •  طراجي فاز ۲ طرح به برنده مسابقه واگذار مي شود.
 • آخرين مهلت ارسال طرح تا مورخه ۱۸/۷/۸۶ مي باشد.
 • جهت كسب اطلاعات بيشتر با روابط عمومي شهرداري مرند مراجعه فرمايند.

* آگهي مسابقه طراحي فوق در نشريه سهند تبريز شماره۱۴۹ منتشر گرديده است.

* میدان امام حسین (ع) ، ميدان واقع در محل ترمينال مسافربري شهر مي باشد.


نخستين يادواره دوازده شهيد روحاني شهرستان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه دوم مهر 1386

یادواره شهدای روحانی كنگره شهداي روحاني سراسر كشور نخستين يادواره دوازده شهيد روحاني شهرستان مرند را پنجم مهرماه برگزار مي‌كند.


به گزارش خبرگزاري رسا، نخستين يادواره دوازده شهيد روحاني شهرستان مرند آذربايجان شرقي، روز پنج شنبه، پنجم مهرماه با سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين محسن مجتهد شبستري، امام جمعه تبريز برگزار مي‌شود.

براساس اين گزارش، اين مراسم به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوي كنگره شهداي روحاني سراسر كشور ساعت 16 روز پنج‌شنبه در سالن همايش‌هاي اداره ارشاد شهرستان مرند برگزار خواهد شد.


پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 177 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه سی و یکم شهریور 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:
 
 • تیم فوتبال جوانان خیر قهرمان لیگ برتر استان
 • قاتل دستگیر و به قتل اعتراف کرد
 • مرم مرند در نگرانی به سر می برند؟
 • انتصاب ابراهیم فرخی به ریاست بانک اقتصاد نوین شعبه مرند
 • مشارکت و همکاری مردم رهگشای مشکلات شهری
 • گزارشی از عملکرد شهرداری بناب جدبد
 • نمایندگی مجلس وسیله ای است برای خدمت به مردم
 • مشکل کمبود و افت فشار آب مرند برطرف شده است
 • نشست و هم اندیشی شهرداری و شورای شهر مرند با مردم

از سوي دفتر مقام معظم رهبري؛ امروز روز اول ماه مبارك رمضان اعلام شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه بیست و دوم شهریور 1386

ماه مبارک رمضان :: مرند نیوزمرند نیوز: دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي اعلام کرد با رويت هلال ماه مبارک رمضان، امروز پنجشنبه 22 شهريور 86 اول ماه رمضان است. 


 در اطلاعيه دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي آمده است :  


بسم الله الرحمن الرحيم
به اطلاع عموم برادران و خواهران ايماني و ملت شريف ايران مي رساند که بنا به گزارشات موثق از گروههاي راصد، حلول ماه مبارک رمضان براي رهبر معظّم انقلاب حضرت آيت الله خامنه اي «مدظله‌العالي» به اثبات رسيد و امروز پنجشنبه 22 شهريور 86 اول ماه رمضان مي باشد.


تغيير ساعات كار ادارات و مدارس در ماه مبارك رمضان
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه نوزدهم شهریور 1386

تغییر ساعات کار ادارت در تهران و دیگر استانهاهيات وزيران در آستانه فرا رسيدن ماه مبارك رمضان و لزوم استفاده هر چه بيشتر از اين فضاي روحاني و معنوي ، ساعات شروع و پايان فعاليت ادارات و مدارس را تغيير داد.

براساس تصميم هيات وزيران، در طول ماه مبارك رمضان، ادارات درتهران ساعت ‪ ۹‬صبح شروع به كار مي‌كنند و بعدازظهر نيز ساعت ‪ ۱۴‬به كار خود پايان مي دهند. ساعت شروع به كار مدارس و بانك‌ها نيز در تهران ۳۰/۸ ‬صبح تعيين شده است.

 همچنين دراستانها ساعت شروع به كار ادارات و بانكها ‪ ۳۰/۸ صبح و زمان پايان فعاليت آنها نيز ساعت ‪ ۱۳‬تعيين شد.

 بنابراين گزارش ، ساعت شروع به كار مدارس در استانها نيز ‪ ۸/۳۰‬خواهد بود.


پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 175 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه هفدهم شهریور 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 

 • ربع قرن عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی افتخار آمیز است.
 • هفته تعاون و بی مهری مسئولان
 • قتل در شهر مرند !
 • اولین نمایشگاه پائیزه در شهر مرند
 • نمایشگاه توانمندیهای شرکتهای تعاونی در هفته تعاون
 • افتتاح و کلنگ زنی مجتمع مسکونی تبریز کف در هفته تعاون
 • پیگیری ماجرای تعطیلی کارخانه ثمین شیر مرند
 • علی ذکری نائب قهرمان کشتی نونهالان کشور شد
 • گرامیداشت هفته تعاون

مهد آزادی ویژه نامه مرند ضمیمه شماره 4190 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه چهارم شهریور 1386
در این شماره می خوانید

 • همزمان با هفته دولت ۲۳ پروژه در مرند افتتاح و کلنگ زنی می شود
 • روحانیت همچنان مدافع مطالبات بحق مردم می باشد
 • بزرگترین کارخانه بازیافت زباله شهرداریهای شمال آذربایجانشرقی در مرند افتتاح می شود
 • پروژه ملی بیمارستان (شهید بهشتی)با ۷۰ میلیارد اعتبار در شهرک میلاد در حال احداث می باشد
 • افتتاح ساختمان جدید کانون فرهنگی - تربیتی - شهید فهمیده  مرند
 • لطفعلی غفاری ثانی رئیس جدید اداره پست مرند شد

نشریه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 172 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و هفتم مرداد 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • مرند اولین شهر الکترونیکی در استان آذربایجانشرقی
 • افتتاح اولین مرکز بین المللی آموزش دانشگاه آزاد در منطقه آزاد ارس
 • بازدید معاون وزیر صنایع از گروه صنعتی عالم آرا
 • از خبرنگاران مرند تجلیل به عمل آمد
 • آب نمای میدان سپاه پاسداران (رفیع آباد ) افتتاح شد
 • بنزین آزاد لیتری ۶۰۰ تومان !
 • چرا کارخانه ثمین شیر تعطیل است ؟
 • پای صحبت ورزشکار افتخار آفرین شهرستان مرند

دومين مركز بين‌المللي آموزش عالي دانشگاه آزاد در جلفا راه‌اندازي شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه هجدهم مرداد 1386

دانشگاه آزاد :: منبع مرند نیوز www.marandnews.comمرند نیوز : دومين مركز بين‌المللي آموزش عالي در محدوده سازمان منطقه آزاد شهرستان جلفا روز پنجشنبه با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي آغاز بكار كرد.

بين‌المللي دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه آزاد ارس را به دليل موقعيت مرزي اين دانشگاه با دو كشور تركيه و آذربايجان، اظهار اميدواري كرد تعاملات مناسبي با دانشگاه‌هاي اين دو كشور در راستاي رشد و توسعه امكانات و آموزش عالي بوجود آيد.

كريم شافعي گفت: اين دانشگاه با مديريت خوب و بدون تكيه بر منابع دولتي و با ديد باز، اين مجموعه را اداره مي‌كند و تا مرحله قابل قبولي پيش رفته است.

در ديدار رييس دانشگاه آزاد اسلامي از شهرستان جلفا، سايت دانشگاه آزاد اسلامي هاديشهر نيز راه‌اندازي شد.

دومين مركز آموزش عالي بين‌المللي دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه آزاد ارس زير نظر دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند فعاليت خواهد كرد.


هفته نامه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 170 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه سیزدهم مرداد 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • عملیات اجرایی پروژه های مهم عمران شهری
 • قتلی دیگر در شهر مرند !
 • بازار بزرگ مرند نیازمند توجه بیشتر مسئولین
 • سایه سنگین محرمیت در برخی روستاهای شهرستان مرند
 • نمایشگاه گروهی عکس در مجتمع فرهنگی و هنری مرند
 • مامورین سازمان آتش مشانی مرند درجه گرفتند
 • اخبار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

 


نشریه رصد ویژه نامه مرند و جلفا شماره منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه هشتم مرداد 1386
نشریه رصددر این ویژه نامه می خوانید:
 • مهندس علی جلیلی:نیروی انسانی کارآمد ، عامل توسعه کشور است
 • میزبانی شایسته مرند در مسابقات قهرمانی جوانان بسیج استان
 • رخ افروز: امسال بیش از ۱۴۵ هزار تن گوجه فرنگی در مرند برداشت می شود
 • انتخاب  حسین عالیباف  به عنوان شهردار صوفیان
 • بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مرند

این ویژه نامه این بار با مدیریت جدید و توسط مهرداد طهمورثی منتشر گردیده است


پنجمین جشنواره شعر کوثر مرند به کار خود پایان داد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه شانزدهم تیر 1386
جشنواره شعر کوثر :: مرند نیوزهمزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، پنجمین جشنواره استانی شعر کوثر مرند با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مرند، اختتامیه پنجمین جشنواره استانی شعر کوثر مرند، عصر14 ماه جاری در مجتمع فرهنگی و هنری مرند با تجلیل از شاعر زن برگزیده این جشنواره استانی برگزار شد.

عباس رنجبر فرماندار شهرستان مرند، در میان جمع کثیری از ادیبان و هنرمندان زاد در سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) از تمامی بانوان حقیقت طلب خواست تا آن حضرت را به عنوان الگو و سرمشق خود قرار دهند.

در ادامه این مراسم احمد احمدی منش، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: زهرای اطهر (س) نمونه زن یگانه تاریخ و تجلی حقیقی روح خدا در کالبد زمان بود چراکه حکم پاره تن حضرت رسول اکرم (ص) را معنا کرد.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان پنجمین دوره جشنواره استانی کوثر مرند، برگزاری این رویداد فرهنگی و بزرگ را در سطح استان، فرصتی مجدد برای بازشناسی و تبیین فضایل و کمالات الگوی عالم گیر و جهانی زنان و مردان حق طلب دانست.

گفتنی است، در پایان این مراسم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند، هیئت داوران پنجمین جشنواره استانی شعر کوثر با قرائت بیانیه از 12 نفر برگزیده این جشنواره قدر دانی به عمل آورد.

شایان ذکر است، 178 اثر از 61 شاعر زن استان در این جشنواره به رقابت گذاشته شده بود.


خوش خبر ویژه نامه مرند و جلفا شماره 109 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه سیزدهم تیر 1386
خوش خبردر این شماره می خوانید:

 • اکبر مددی و فعالیتهای چهار سال گذشته وی
 • نقدی بر نامگذاری معابر ...؟
 • امام جمعه مرند از حضور مدیران پروازی در منطقه انتقاد کرد
 • ۱۰ سال معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس
 • ورودی شهر باریک می شود
 • دانشگاه بین المللی علوم پزشکی در جلفا تاسیس می شود

این شماره خوش خبر  با اخبار مرند نیوز همراه می باشد.


وديعه‌گذاران تا مهر 82 ، براي اعزام به حج تمتع دعوت شدند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه دهم تیر 1386

حج و زیارت :: مرند نیوزمرند نیوز: مدير حج و زيارت آذربايجان شرقي گفت: افرادي كه تا مهرماه 1۳82 وديعه‌گذاري كرده‌اند، براي اعزام به حج واجب دعوت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس ، علي‌اصغر اسكندرزاده، امروز در جمع خبرنگاران افزود: در سالجاري مشمولين تشرف به حج تمتع، كساني هستند كه تا 15 مهر 82، نام آنها در نوبت قرار گرفته باشد.
وي يادآور شد: اين كه اخيراً عنوان و مطرح گرديده كه سازمان حج و زيارت، افراد بالاي 60 سال را آن هم خارج از نوبت، به حج تمتع اعزام مي‌كند، به هيچ‌عنوان صحت ندارد.
اين مقام مسئول در حج و زيارت آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: هم اكنون كساني كه تا مهرماه سال 82 وديعه گذاشته‌اند از سوي حج و اوقاف براي تشرف به حج تمتع اعزام خواهند شد.


هفته نامه مهرند شماره 49 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه نهم تیر 1386

مهرنددر این شماره می خوانید


نشریه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند و جلفا ، شماره 165 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه نهم تیر 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید


هنرستان كار و دانش مرند به آموزشكده فني ارتقاء يافت
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه بیست و نهم خرداد 1386

مرند نیوز: هنرستان شبانه روزي كار و دانش مرند به آموزشكده فني ارتقاء يافت.
به گزارش ايلنا و به گفته عشقي، مدير هنرستان شبانه روزي كار و دانش امام حسين (ع) مرند ، هنرجويان اين مركز پس از كسب موفقيت در رشته هاي جوشكاري برق، آرگون و برق صنعتي موفق به دريافت گواهينامه بين المللي از مديريت آموزش شركت توسعه صنايع پتروشيمي كشور شده و اين هنرستان توانسته به اين سطح علمي ارتقاء يابد.
عشقي گفت: هم اكنون ششصد هنرجو در 9 رشته فني و حرفه‌‏اي در اين هنرستان مشغول به تحصيل هستند.


تصويب هشت رشته جديد به رشته هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه بیست و نهم خرداد 1386

دانشگاه آزاد :: منبع مرند نیوز www.marandnews.comمرند نیوز: به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند  ، يعقوبي معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند  گفت: تعداد هشت رشته تحصيلي جديد به رشته هاي موجود واحد مرند اضافه گرديد ،كه انشاا... از مهرماه 86 پذيرش دانشجو خواهد نمود .

رشته هاي تحصيلي به تصويب رسيده عبارتند از: فني برق- مخابرات ،علمي كاربردي صنايع پلاستيك ، علمي كاربردي امور زراعي، عمران ساختمانهاي بتني،  عمران آب و فاظلاب، آموزش زبان انگليسي، برق الكترونيك ، مديريت صنعتي  مي باشد .


هفته نامه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 163 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و ششم خرداد 1386
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید


نشریه خوش خبر ویژه نامه مرند و جلفا شماره 107 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و سوم خرداد 1386
خوش خبردر این شماره می خوانید


هفته نامه سهند تبریز ویژه نامه مرند شماره 125 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و سوم خرداد 1386
سهند تبریزدر این شماره می خوانید


دانشگاه بين‌المللي علوم پزشكي در جلفا تأسيس مي‌شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه نوزدهم خرداد 1386

دانشگاه آزاد :: منبع مرند نیوز www.marandnews.comمرند نیوز : تفاهمنامه تأسيس دانشگاه بين‌المللي علوم پزشكي در منطقه آزاد ارس امروز با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريز و مدير عامل سازمان منطقه آزاد ارس و نماينده سرمايه‌گذاران بخش خصوصي به امضا رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل منطقه آزاد ارس، بر اين اساس طرفين براي ايجاد يك مركز آموزش بين‌المللي و فراملي جهت پذيرش دانشجو در چند رشته پزشكي با سرمايه گذاري بخش خصوصي به تفاهم رسيدند.
قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريزدر مراسم امضاي اين تفاهم نامه با اشاره به موقعيت مناسب منطقه آزاد ارس براي تربيت نيروي پزشكي متخصص گفت: اين دانشگاه در نظر دارد تا مركز آموزش بين المللي خود را با پذيرش دانشجو در رشته‌هاي پيراپزشكي، پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي، با سرمايه گذاري بخش خصوصي در شهرستان جلفا تاسيس كند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريز، آمادگي خود را براي تامين نيروي انساني و تامين كادر علمي مجرب براي حضور در دانشگاه علوم پزشكي منطقه آزاد ارس اعلام و تصريح كرد: ما در نظر داريم تا در صورت نياز براي تامين كادر علمي اين دانشگاه از اساتيد خارج از كشور استفاده كرده و زبان اصلي تدريس در آن را زبان انگليسي انتخاب كنيم تا براي دانشجويان ساير كشورها نيز قابل استفاده باشد.


هفته نامه مهرند شماره 48 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه هفدهم خرداد 1386
مهرنددر این شماره می خوانید


پيام آذربايجان ويژه نامه مرند شماره 160 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه پنجم خرداد 1386
پیام آذربایجاندر اين شماره مي خوانيد


مهرند شماره 47 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1386
مهرنددر این شماره می خوانید


انتخابات هیات امنای انجمن ادبی مرند برگزار شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت 1386

دوره جدید انتخابات هیات امنای انجمن ادبی استاد شهریار شهرستان مرند، روز گذشته در مجتمع فرهنگی و هنری این شهر برگزار شد.

در پایان مراسم، بعد از انجام رای گیری انتخابات دوره جدید هیات امنای انجمن ادبی استاد شهریار مرند، مجتبی اکبری اسبق با 41 رای، میر داود میر محمد زاده با 30 رای، محمود محمد آقازاده با 20 رای، ریاحی فر و صادق زاده رحیمی هر کدام با 19 رای به عنوان اعضاء اصلی و ابراهیم ترابی و حسین بابایی به عنوان اعضاء علی البدل منتخب دوره جدید هیات امناء انجمن ادبی استاد شهریار شهرستان مرند انتخاب شدند.
> شبستان


پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 157 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه پانزدهم اردیبهشت 1386
پيام آذربايجاندر این شماره می خوانید


هفته نامه مهرند شماره 46 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت 1386
مهرنددر این شماره می خوانید

 


خوش خبر شماره 101 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه دوازدهم اردیبهشت 1386
خوش خبر در این ویژه نامه می خوانید


سهند تبریز ویژه نامه مرند شماره 115 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه نهم اردیبهشت 1386
سهند تبریزدر این شماره می خوانید


پیام آذربایجان شماره 155 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه یکم اردیبهشت 1386
مهد آزادیدر این شماره می خوانید


هفته نامه مهرند شماره 45 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و نهم فروردین 1386
مهرند   مرند نیوزدر این شماره می خوانید


تاكيد امام جمعه مرند بر ضرورت تعامل اصحاب فرهنگ و رسانه‌ها
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و نهم فروردین 1386

امام جمعه مرندامام جمعه مرند گفت: اصحاب فرهنگ براي تحقق فعاليت‌هاي فرهنگي خود به همكاري و تعامل مشترك و عميق با فعالان و خبرنگاران رسانه‌هاي ارتباط جمعي نياز دارند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام علي نعمت‌زاده با اعلام اين مطلب افزود: اصحاب فرهنگ و رسانه‌هاي ارتباط جمعي مكمل يكديگرند و تقابل خاصي با هم ندارند.

وي گفت: فعاليت‌هاي فرهنگي و فرهنگ‌سازي نياز مبرم به مشاركت مردمي دارد.

وي يادآور شد: اصحاب فرهنگ براي تحقق بهينه مجموعه اهداف و فعاليت‌هاي تدوين يافته خود نمي‌توانند اقدامات جامع و برنامه‌ريزي‌هاي فراگيري را انجام دهند.

نعمت‌زاده تاكيد كرد: بدون حضور هدفمند و مشاركت همه‌جانبه مردم در شاخص‌هاي مختلف فعاليت‌هاي فرهنگي رسيدن به اهداف و نتايج جامع و موثر امري ناممكن مي‌باشد.

> ایسنا


خبرنامه داخلی شهرداری مرند ، پیام شهرداری شماره 12 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه بیست و هشتم فروردین 1386
پیام شهرداری مرنددر این خبر نامه می خوانید

مشاهده متن کامل این شماره


فرماندار مرند توجه اصولي به وضعيت كاربري فضاهاي آموزشي منطقه را خواستار شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه بیست و هفتم فروردین 1386

عباس رنجبر فرماندار شهرستان مرند با اشاره به مشكل كمبود فضاهاي مناسب آموزشي در اين منطقه، گفت: براي رفع اين مشكل انجام اقدامات و بررسي‌هاي كارشناسانه در جهت وضعيت كاربري فضاهاي آموزشي امري ضروري است.

به گزارش ايسنا عباس رنجبر با اعلام اين مطلب خواستار همكاري شهرداري و شوراي اسلامي شهر مرند براي حل و فصل اصولي مشكلات گريبانگير مالكان زمينهاي آموزشي مناطق مختلف شهري شد.

وي گفت: آموزش و پرورش مرند بايستي با همكاري شهرداري به مالكاني كه اراضي آنها داراي كاربري آموزشي است و خواهان مصالح هستند تسهيلات ويژه ارائه كنند تا مشكل اين نوع اراضي به طور اساسي حل شود.

وي خاطرنشان ساخت: با توجه به كثرت ميزان دانش‌آموزان منطقه و مهاجرتهاي بي‌رويه به اين شهرستان نياز است تا براي توسعه فضاهاي مناسب آموزشي منطقه وضعيت اراضي داراي كاربري آموزشي هر چه زودتر روشن شود تا مديريت آموزش و پرورش منطقه در آينده دچار مشكلات مربوطه نشود.

> ایسنا


مهد آزادی ویژه نامه مرند شماره 4081 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه بیست و ششم فروردین 1386
مهد آزادیدر این شماره می خوانید

 


70 واحد آموزشي در شهرستان مرند نيازمند بازسازي هستند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و دوم فروردین 1386

محمد تقی حیدریمدير آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: متاسفانه تعداد زيادي از مدارس اين شهرستان قدمت بيش از 40 سال دارند و فرسودگي ساختار فيزيكي اين مدارس همواره امنيت جاني و معنوي دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند.

محمدتقي حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر 70 واحد آموزشي در مناطق مختلف شهري و روستايي اين شهرستان فرسوده هستند و نيازمند بازسازي و استحكام اصولي مي‌باشند.

وي گفت: براي تخريب و بازسازي اين تعداد واحد آموزشي بالغ بر 500 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است كه مسوولان مربوطه استاني بايستي در اين خصوص مديريت آموزش و پرورش مرند را ياري نمايند.

حيدري افزود: سال گذشته براي بازسازي و نوسازي بيش از يكصد كلاس آموزش غير استاندارد در قالب 15 واحد مدرسه قديمي بالاي 30 سال شهرستان بالغ بر 45 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

> ایسنا


محمد تقی حیدری :83 درصد مردم مرند باسوادند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و دوم فروردین 1386

محمد تقی حیدریمدير آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: نهضت سوادآموزي اين شهرستان با هدف باسواد كردن تمام اقشار كم سواد و بي سواد مناطق شهري و روستايي، درصد باسوادي جمعيت اين شهرستان را از 10/36 درصد در سال 1355 به 16/83درصد در سال 1385 افزايش دهند.

محمدتقي حيدري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: علاوه بر تشكيل كلاس‌هاي سوادآموزي طرح‌هاي مختلفي جهت عدم رجعت نوسوادان به بيسوادي در قالب برنامه پس از سوادآموزي به آموزش مداوم با چاپ بيش از 200 عنوان كتاب مفيد و سودمند طراحي شده كه اين طرح‌ها از سال 1373 به صورت نيمه حضوري (گروه پيگير) و غيرحضوري (خدمات مكاتبه‌اي) شروع شده و مخاطبين اين طرح دارندگان مدرك تحصيلي دوره‌هاي نهضت سوادآموزي و ابتدايي نظام آموزش و پرورش هستند.

> فارس


نشریه خوش خبر ویژه نامه مرند شماره 97 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه پانزدهم فروردین 1386
خوش خبردر این شماره می خوانید


مرحله دوم طرح واكسيناسيون هپاتيت "B" در آذربايجان شرقي آغاز شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه پانزدهم فروردین 1386

واکسیناسیونرئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري‌‏هاي مركز بهداشت آذربايجان شرقي گفت: متولدين سال 1368 براي واكسينه كردن رايگان خود نسبت به هپاتيت "B" ده روز فرصت دارند تا به مراكز بهداشتي و درماني استان مراجعه كنند.

 به گزارش خبرگزاري فارس ، سيد رضا فرشاد امروز در جمع خبرنگاران افزود: بيش از 98 درصد در مرحله اول كه بالغ بر 78 هزار نفر مي‌شدند به صورت رايگان واكسينه ‌‏شدند كه بايد براي انجام مرحله دوم واكسينه به مراكز ياد شده مراجعه كنند.
وي گفت: مرحله دوم و سوم اين طرح به منظور پوشش ايمني بيشتر صورت مي‌‏گيرد و افرادي كه در مرحله اول شركت نكرده‌‏اند، مي‌‏توانند از اين مرحله واكسيناسيون خود در مقابل هپاتيت "B" استفاده كنند.
مرحله اول جهت واكسيناسيون در مقابل هپاتيت "B" از 15 تا 29 اسفند ماه به صورت همزمان در سراسر كشور اجرا شد.

 > فارس


پیام آذربایجان ویژه نامه نوروزی مرند شماره 152 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و ششم اسفند 1385
پيام آذربايجاندر این شماره می خوانید


اعضاء انجمن نمايش مرند معرفي شدند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه بیست و دوم اسفند 1385

به گزارش نشريات پيام آذربايجان و سهند تبريز ، اعضاء انجمن نماي مرند طي جلسه اي با حضور  شهرام خدائي ، رئيس امور هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و محمد حسين شناور ، رئيس اداره فرهنگ ارشاد  اسلامي مرند با حضور اعضاء انتخاب و معرفي شدند.

آقايان سعيد شير محمدي به سمت  رئيس انجمن نمايش - علي كبود چشم ، نائب رئيس ، حميد حميدي ، خزانه دار - احد اجاق زاده ، بازرس ، مير حميد رضائي ، منشي انجمن نمايش مرند  انتخاب گرديدند.

> پیام آذربایجان  ، شماره ۱۵۲


هفته نامه مهرند شماره 44 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه بیستم اسفند 1385
نشريه مهرند  از اخبار روز مرنددر این شماره می خوانید:


سهند تبريز ويژه نامه مرند و جلفا شماره 108 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه بیستم اسفند 1385
سهند تبريزدر اين شماره مي خوانيد


هفته نامه مهرند شماره 43 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه هشتم اسفند 1385
نشريه مهرند  از اخبار روز مرند در این شماره می خوانید:


پیام آذربایجان شماره 150 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه پنجم اسفند 1385
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید


خوش خبر ویژه نامه مرند شماره 93 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه دوم اسفند 1385
خوش خبردر این شماره می خوانید


مهد آزادی ویژه نامه شماره 4042 مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و پنجم بهمن 1385
مهد آزادی در این ویژه نامه می خوانید:


بهره برداري از مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه نوزدهم بهمن 1385

همزمان با ايام ا... دهه فجر انقلاب اسلامي ايران مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان مرند به بهره برداري رسيد.

با حضور احمدي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان،‌نماينده ولي فقيه و امام جمعه مرند،‌فرماندار و جمعي از مديران و روساي ادارات شهرستان مرند مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان به بهره برداري رسيد.

احمدي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در اين مراسم طي سخناني با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامي گفت: دنياي غرب و بخصوص دولت آمريكا با پيروزي انقلاب اسلامي ايران نفوذ و  اقتدار خود را بر منطقه خاورميانه و بسياري از كشورهاي جهان از دست دادند و در حال حاضر نيز با تبليغات دروغين و فرافكني تحت عنوان جنگ و تهديد، درصدد تكرار ناكامي هاي گذشته خود در رودررويي با اسلام و ايران اسلامي هستند.

وي عمر 28 ساله نظام جمهوري اسلامي ايران را مايه خير و بركت براي ملت ايران و همه آزاديخواهان جهان عنوان و تاكيد كرد : ملت هاي آزاده جهان حريت و اقتدار امروزي خود ،‌در برابر استكبار جهاني را مديون مبارزات حضرت امام خميني (ره) هستند.

احمدي در ادامه سخنان خود ، افتتاح و بهره برداري از مجتمع فرهنگي و هنري مرند را از بركات و عنايات خادمان و خدمتگزاران واقعي دولت اسلامي ذكر كرد و گفت: همه ما مديون اسلام و انقلاب اسلامي هستيم و تا مي توانيم بايد در راه عظمت و پيشرفت كشور و سرزمينمان بكوشيم.

وي در خاتمه با ارائه گزارشي از روند اجرايي و تكميل مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان مرند گفت: اين پروژه در مساحتي بالغ بر دو هزار مترمربع و با اعتباري حدود 309 ميليون تومان توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي ساخته شده است.

در ادامه شناور رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند طي سخناني دهه فجر انقلاب اسلامي را بركتي بزرگ براي پايان دادن بر عظمت و اقتدار پوشالي دنياي غرب دانست و بهره برداري از مجتمع فرهنگي و هنري مرند را به عنوان يكي از پروژه هاي بزرگ و مورد نياز براي توسعه فعاليتهاي فرهنگي و هنري اين شهرستان عنوان كرد.

> ايرنا


ویژه نامه مرند سهند تبریز شماره 102 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه هشتم بهمن 1385
Sahand Tabrizدر این شماره می خوانید:

 


نمایشگاه کتب اسلامی در مرند برپا می شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه سوم بهمن 1385

همزمان با ایام محرم و سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی، نمایشگاه بزرگ کتب اسلامی و دینی در مرند برپا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مرند، رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند گفت: این نمایشگاه به منظور بزرگداشت ایام محرم، عاشورای حسینی و همچنین نکوداشت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به همراه بخش نمایشگاه نرم افزارهای دینی و مذهبی، عاشورایی و انقلابی و محصولات مرتبط جهت تبلیغ و اشاعه فرهنگ عاشورا و انقلاب حسینی برپا می شود.

محمد حسين شناور افزود: این نمایشگاه متشكل از اداره آموزش و پرورش این شهرستان، تبلیغات اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، ناحیه مقاومت بسیج و سپاه اوقاف و امور خیریه از پنجم بهمن ماه سال جاری به مدت دو هفته در محل سالن مجتمع فرهنگی و هنری مرند دایر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه زندگانی ائمه معصومین، پیامبر اعظم (ص)، ادعیه، اخلاق و معارف اسلامی و دیگر منابع و کتب دینی دانشگاهی و اسلامی و همچنین کتب موضوعی انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) به همراه نرم افزار های مذهبی و دینی جهت بازدید علاقه مندان عرضه خواهد شد.

گفتني است، اين نمايشگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند و همکاری ستاد برگزاری نمايشگاه كتاب و نرم افزار محرم در مرند بر پا خواهد شد.
> شبستان


سومين واحد بين‌المللي دانشگاه آزاد اسلامي در جلفا راه اندازي مي‌شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه سی ام دی 1385

Azad UNبه گزارش ایسنا، دكتر مهستي معاون امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي به منظور هماهنگي‌هاي لازم در خصوص راه اندازي واحد بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي در شهرستان جلفا با مشاركت يكي از دانشگاه‌هاي معتبر لندن ، از اين شهر مرزي بازديد كرد.

در اين بازديد، دكتر مهستي ضمن ديدار با رييس واحد مرند و رييس مركز، با مسوولان منطقه آزاد تجاري شهر مرزي جلفا، ‌فرماندار و مسوولان ادارات اين شهر تشكيل جلسه داد و گفت: بنا داريم با همكاري مسوولان اين شهرستان، سومين واحد بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي را پس از بررسي پتانسيل‌هاي موجود در منطقه به خصوص منطقه آزاد تجاري شهر مرزي جلفا هرچه زودتر راه اندازي كنيم.

گفتني است، در پايان فرماندار و رييس منطقه آزاد تجاري جلفا براي تامين زمين و ساير كمك‌هاي مورد نياز با مسوولان دانشگاه به توافق‌هايي دست يافتند.

> ایسنا


پیام آذربایجان شماره 146 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و سوم دی 1385
Payam-e -Azarbayjanدر این شماره می خوانید

 


مهد آزادی ویژه نامه مرند شماره 4014 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه نوزدهم دی 1385
مهد آزادیدر این ضمیمه می خوانید


نشریه مهرند شماره 41 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه نوزدهم دی 1385
Mehrandدر این شماره می خوانید

بقیه اخبار چند روز اخیر مرند نیوز  را در مهرند نیز می توانید مطالعه فرمایید


خوش خبر شماره 87 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری جمعه پانزدهم دی 1385
خوش خبردر این شماره می خوانید

 


نهادينه شدن فرهنگ پژوهش در كشور مستلزم توجه به آن در برنامه درسي مدارس است
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه ششم دی 1385

دانشگاه آزادرييس دانشگاه آزاد اسلامي مرند گفت:‌ مقوله تحقيق و پژوهش زير بناي رشد و توسعه همه جانبه كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه مي‌باشد و در اين رابطه پويا كردن اهداف پژوهشي براي توسعه جامعه ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، دكتر مسعود قائم مقامي هداوه در جمع دانشجويان اين دانشگاه با تاكيد بر ضرورت فرهنگ‌سازي هدفمند در زمينه شكوفا كردن زير ساخت‌هاي لازم تحقيق و پژوهش در جامعه، اجرا و به كارگيري نتايج پژوهش‌هاي انجام شده را مهم ترين اصل كاربردي مقوله پژوهش و تحقيق ذكر كرد.

وي گفت: در حال حاضر نيز برخوردار نبودن كشور از كادر پژوهشي مورد نياز از مشكلات جدي در مسير توسعه پژوهش محسوب مي‌شود.

وي بر ضرورت فراگير كردن اهداف و برنامه‌هاي تحقيقي و پژوهشي در مدارس و مراكز دانشگاهي تاكيد كرد و گفت: بدون شك اگر آموخته‌هاي دانشجويان و دانش آموزان با تحقيق و پژوهش همراه نباشد بار علمي اندكي خواهد داشت.

دكتر قائم مقامي، ايجاد و تقويت زمينه‌هاي اقتصادي را عامل موثري در توسعه پژوهش در كشور عنوان و در عين حال خاطرنشان كرد كه نمي‌توان دليل اصلي ضعف و عقب ماندگي در تحقيق و پژوهش را مسائل مادي دانست، زيرا ضعف‌هاي فرهنگي نيز در اين زمينه موثر است و بايستي براي رفع آنها بيش از گذشته اهتمام ورزيد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي مرند تصريح كرد: براي اينكه در آينده از سرمايه‌هاي ارزشمند انساني برخوردار باشيم، بايد عملا به شكوفايي جامع اهداف تحقيقي و پژوهشي بخش‌هاي مختلف جامعه اهميت ويژه قائل شويم.

وي گفت: اگر قرار باشد فرهنگ پژوهش به عنوان راهبرد در كشور نهادينه شود بايد اين فرهنگ در ميان كودكان ايجاد و پژوهش به عنوان يك رويكرد مهم و اساسي در برنامه ريزي درسي دانش آموزان گنجانده شود.

دكتر قائم مقامي با اشاره به لزوم عمومي كردن تحقيق، پرسشگري و پژوهشگري در ميان دانش آموزان و دانشجويان افزود: ترويج روحيه تحقيق و پژوهش و تدبر بايستي در ساختار كلي نظام آموزش و پرورش جامعه عملا نهادينه شود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي مرند از كافي نبودن اعتبارت پژوهشي، نبود فرهنگ تحقيق و پژوهش در كشور، كمبود وسائل مورد نياز تحقيق، ضعف اطلاع رساني و عدم نياز سنجي به عنوان مهم ترين مشكلات پژوهش كشور ياد كرد.

> ایسنا


ویژه نامه انتخاباتی نشريه سهند تبريز (مرند)منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه هجدهم آذر 1385
Sahand Tabrizدر اين شماره مي خوانيد

 شماره ۹۴ نشریه سهند تبریز را از روزنامه فروشیها می توانید تهیه کنید.


هفته نامه مهرند شماره 40 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه چهارم آذر 1385
مهرنددر این شماره می خوانید


پیام آذربایجان شماره 139 ویژه نامه مرند منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و هفتم آبان 1385
Payam-e -Azarbayjanدر این شماره می خوانید

این شماره پیام آذربایجان را از روزنامه فروشیهای سطح شهر می توانید تهیه کنید.


انتخابات انجمن نمایش شهرستان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه بیست و پنجم آبان 1385
انتخابات انجمن نمایش شهرستان مرند با حضور 8 نفر کاندیدا از فعالان تئاتر مرند به زودی درمرند برگزار خواهد شد.
نامزدهای هیات امنای انجمن نمایش مرند .سعید شیر محمدی ـ نازلی نادردل ـ محمد اسکندری ـ علی کبود چشم ـ موسی احمدی مرند ـ غلامرضا رزاقی ـ جواد ندیمی ـ و حمیدحمیدی می باشند .
 

فراخوان پنجمین جشنواره تئاترجوان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه بیست و سوم آبان 1385
اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مرند در نظر دارد با همکاری انجمن نمایش پنجمین جشنواره شهرستانی تئاتر جوان مرند را با هدف ایجاد فضای مناسب جهت جذب استعدادهای نمایشی جوانان فعال شهرستانی مرند ـ هادیشهر وجلفا وپرورش خلاقیت هنرمندان عرصه تئاتر برگزار نماید.
شرایط واولویتها:
1ـنمایشهایی که از مضامین مذهبی ودینی وارزشهای دفاع مقدس بهره بگیرند در اولویت انتخاب خواهند بود
2ـارائه سه نسخه از متن نمایشی به همراه مجوز کتبی نویسنده الزامی است.
3ـمحدودیتی در انتخاب نمایشنامه های ایرانی وخارجی وجود ندارد نمایشهایی که از نمایشنامه های نویسندگان بومی بهره بگیرند در اولویت انتخاب خواهند بود.
4ـ جشنواره در محدوده شهرستان مرند ـ جلفا وهادیشهر برگزار خواهد شد نمایشهای متقاضی شرکت از شهرستانهای دیگر می توانند در بخش ویژ ه شرکت نمایند ضمنا دبیر خانه جشنواره در خصوص اسکان وپذیرایی از گروههای شرکت کننده معذور خواهد بود
5ـ برای هر یک از گروههای شرکت کننده دو اجرا در نظر گرفته خواهد شد.
> ایران تئاتر    متن کامل در ادامه خبر ...

نشریه سهند تبریز ویژه نامه مرند شماره 90 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه بیست و یکم آبان 1385
Sahand Tabrizدر این شماره می خوانید

ویژه نامه  مرند ، سهند تبریز را  در ۸ صفحه از روزنامه فروشیهای سطح شهر می توانید تهیه کنید.


آغاز فعالیت انجمن حمایت از بیماران دیابتی شهرستان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه یازدهم آبان 1385

عکس از اخبار روز مرندانجمن حمایت از بیماران دیابتی در ۱۱ آبان ۸۵ همایش عمومی با عنوان ((دیابت و من)) در محل فرهنگسرای شهرداری برگزار نمود.

سخنرانان این همایش دکتر عبدلی (متخصص داخلی) و آقای رنجبر (کارشناس تغذیه)بودند.

برگزارکنندگان همایش که ظاهرا همگی از خانمهای فعال در NGOهای  بشر دوستان هستند  برنامه ها و اهداف انجمن را تشریح نموده  و از برگزاری همایش بزرگتر و یک کنسرت موسیقی به نفع بیماران قندی خبر دادند.

خانمها خرسندی ، جاوید و ملیحه عزیز پور شاعره جوان و با استعداد  از فعالان اصلی این انجمن هستند که از همکاری دکتر یحیوی ، رهبر سعادت ، روکا و موسی احمدی مرند به عنوان همشهریان علاقه مند به مسائل دیابتی بهره می برند.

> نشریه مهرند شماره ۳۹ 


هفته نامه مهرند شماره 38 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه ششم آبان 1385
مهرنددر این شماره می خوانید

شماره ۳۸ هفته نامه مهرند در ۴ صفحه به قیمت ۵۰ تومان در دسترس شماست


نشریه پیام آذربایجان شماره 134 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و دوم مهر 1385
پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید

این شماره در ۸ صفحه به قیمت ۵۰  تومان در دسترس شماست


جشن بزرگ گلریزان در شهرستان مرند برگزار مي شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه بیستم مهر 1385
جشن بزرگ گلریزان با حضور خیرین چهار شهر زنوز ، یامجی ، کشک سرای و بناب جدید 24 مهر ماه از ساعت 20الی 21 در محل تالار معلم مرند برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مرند، داود همت زاده رئیس زندان مرند و دبیر جشن گلریزان این شهرستان ضمن اعلام این خبر افزود: این جشن بزرگ خیر خواهانه با همکاری شهر مرند و4 شهر تابعه این شهرستان به منظور آزاد سازی زندانیان آبرومند و مساعدت به خانواده های بی بضاعت آنان ترتیب خواهد یافت.

وی خاطر نشان ساخت: مردم مومن و متدین و نوعدوست شهرستان مرند ضمن شرکت در این جشن بزرگ و خداپسندانه ، می توانند جهت واریز کمکهای مالی خود به شماره حساب 10550 بانک ملی شعبه بازار مرند بنام انجمن حمایت از زندانیان و یا شماره حساب11611بنام ستاد دیه اقدام كنند.

همت زاده از عموم مردم متدین و مومن و نو عدوست شهرستان مرند جهت امداد و کمک رسانی به انسان های محروم و آبرومند با تأسی از مولی الموحدین ،علی «ع» در خواست همکاری كرد.
> شبستان


مسابقه قرآنی ''مطلع النور'' در مرند برگزار شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه نوزدهم مهر 1385
همزمان با ماه مبارک رمضان مسابقه قرآنی ''مطلع النور'' با حضور فعالان قرآنی در مسجد یالدور مرند برگزار شد.

در این آیین معنوی که جمع کثیری از قاریان و حافظان قرآن کریم از شهرستان مرند در آن حضور داشتند، 84 نفر در رشته قرائت قرآن کریم ( زیر 16 سال و بالای 16 سال) و 25 نفر حافظ قرآن کریم از جزء سی ام قران (در تمام مقاطع سنی ) در حضور نماینده ولی فقیه در مرند و نیز حجت الاسلام اسماعیل فاضل شرق امام جماعت مسجد یالدور به رقابت پرداختند .

طی این مراسم امام جمعه مرند در سخنانی گفت: قرآن کریم عامل هدایت، شفا، انسان ساز و هدایتگر بشر است و قرائت همراه با فهم معانی گهربار آن باید مورد توجه همگان قرار گیرد .

حجت الاسلام نعمت زاده در ادامه خاطر نشان ساخت: قاریان و حافظان قران کریم باید از حرص، حسد ، کبر و غفلت به دور باشند و این کلام بزرگ الهی را سرمشقی برای سعادت دنیوی و اخروی خود قرار دهند و فرامین و دستورات قران کریم را سر لوحه زندگی خود سازند.

محمد حسین شناور ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز در حاشیه برگزاری این برنامه با اشاره اهداف برگزاری این مسابقه گفت: قرآن کریم و تکریم منزلت قاریان و حافظان قرآن از اهداف بزرگ فرهنگی و اسلامی ماست، و هنر آن است که بتوانیم آموزه ها و تعالیم انسان ساز قرآن کریم را وارد صحنه تئاتر، شعر ، ادب ، موسیقی و دیگر هنرها سازیم و قرآن این کتاب انسان ساز را به اجتماع و مردم بشناسانیم.

> شبستان


نشریه سهند تبریز ویژه نامه مرند و جلفا شماره 85 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری یکشنبه شانزدهم مهر 1385
سهند تبريزدر این شماره می خوانید

ویژه نامه مرند و جلفا ضمیمه رایگان شماره ۸۵ هفته نامه سهند تبریز است.


شش رشته جدید کارشناسی و کارشناسی ارشد در پیام نور مرند دایر می شود
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه چهارم مهر 1385

رييس دانشگاه پيام نور مركز مرند از ايجاد شش رشته جديد كارشناسي و كارشناسي ارشد در اين واحد خبر داد.

دكتر مقصود اكبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با آغاز سال تحصيلي جديد پذيرش دانشجو در رشته فيزيك حالت جامد در مقطع كارشناسي انجام مي‌شود و در رابطه با ساير رشته‌ها نيز با صدور مجوز از سوي شوراي عالي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بزودي رشته‌هاي جديد مهندسي فضاي سبز، مهندسي كامپيوتر، مهندسي صنايع در مقطع كارشناسي و شيمي تجزيه و شيمي معدني در مقطع كارشناسي ارشد در اين مركز دانشگاهي ايجاد و راه اندازي خواهند شد.

رييس دانشگاه پيام نور مرند با اشاره به اينكه در پايان هر سال تحصيلي بطور ميانگين بيش از 550 دانشجو از اين مركز فارغ التحصيل مي‌شوند خاطر نشان ساخت: در وضعيت فعلي 7 نفر به عنوان عضو هيات علمي و 130 نفر به عنوان مدرس در اين مركز دانشگاهي فعاليت دارند.   > ایسنا


محمد حسین شناور ، رئيس اداره ارشاد مرند شد.
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری پنجشنبه سی ام شهریور 1385
محمد حسين شناورطي مراسم ويژه اي محمد حسين شناور به عنوان رئيس جديد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مرند منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز، در اين مراسم معارفه كه در محل سالن آمفي تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند ترتيب يافته بود فرماندار مرند، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعي از هنرمندان، اديبان و شخصيت هاي فرهنگي و هنري و مسئولين ادارات شهرستان در آن حضور داشتند.
گفتني است محمد حسين شناور قبلآ مسئوليت هاي مختلفي در آموزش و پرورش مرند داشته اند وي داراي فوق ليسانس تاريخ و فلسفه قديم و تربيت اسلامي مي باشد و اخيرا نيز به عنوان معاون پرورشي هنرستان فني رفيعيان مرند مشغول خدمت بودند.
> شبستان


دانشجويان دانشگاه‌هاي آذربايجان شرقي از مرند بازديد كردند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و نهم شهریور 1385

تعدادي از دانشجويان دانشگاه‌هاي استان‌ اذربايجان شرقي در قالب طرح ملي ايران مرز پرگهر از مراكز تحقيقاتي صنعتي و گردشگري شهرستان مرند بازديد كردند.

به گزارش ايسنا، در اين مرحله از طرح ايران مرز پرگهر كه به همت معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد آذربايجان شرقي برگزار شد، دانشجويان شركت كننده در اردو، از موسسه‌ تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي شمال غرب كشور، شركت كشت و صنعت تكدانه و جاذبه‌هاي طبيعي، گردشگري و آثار تاريخي شهرستان مرند ازجمله شهر توريستي زنور و مسجد جامع بازديد كردند.

در اين اردوي يك روزه نزديك به 40 تن از دانشجويان دانشگاه‌ها و موسسات مختلف آموزش عالي استان حضور داشتند.

لازم به توضيح است، دومين دوره‌ طرح ملي ايران مرز پرگهر با هدف ‌آشنايي دانشجويان با دستاوردهاي علمي‌وفني كشور، برقراري ارتباط بين قشر تحصيل كرده و نخبه با مراكز صنعتي و اقتصادي جهت جلوگيري از فرار مغزها و زمينه سازي براي آشنايي دانشگاهيان با ميراث فرهنگي و معنوي كشور برگزار مي‌شود.  > ایسنا


مقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مرند در کنگره بین المللی اسپانیا پذیرفته شد.
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه بیست و دوم شهریور 1385

مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند در كنگره بين المللي اسپانيا پذيرفته شد.
به گزارش ايلنا، مقاله" فلور زرگري"، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند با عنوان "ارزيابي شيوع چاقي، نوع چاقي و عادات غذايي شايع در زنان مراجعه كننده به دفتر مشاوره رژيم درماني" در كنگره:WORLD CONGRESS OF PUBLIC HEALTH NUTRITION به صورت پوستر پذيرفته شد.
اين كنگره از 28 تا 30 سپتامبر 2006 در كشور اسپانيا برگزار مي‌‏شود.  > ایلنا


فرسودگي مدارس مرند، جان دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری دوشنبه بیستم شهریور 1385

خبرگزاري فارس: مدير آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: متأسفانه تعداد زيادي از مدارس اين شهرستان، داراي قدمت بالاي 40 سال است و فرسودگي ساختار فيزيكي اين مدارس همواره امنيت جاني دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند.

محمد‌تقي حيدري در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: در حال حاضر 70 واحد آموزشي در مناطق مختلف شهري و روستايي اين شهرستان، فرسوده و نيازمند بازسازي و استحكام‌بخشي اصولي هستند.
وي اضافه كرد: براي تخريب، بازسازي و تجهيز اين واحدهاي آموزشي قديمي، اعتباري بالغ بر 500 ميليارد ريال مورد نياز است كه مسئولان مربوطه استاني بايد در اين خصوص مديريت آموزش و پرورش شهرستان مرند را بيش از گذشته مساعدت‌ كنند.
حيدري خاطر‌نشان كرد: در سال جاري براي بازسازي و نوسازي بيش از 100 كلاس آموزشي غيراستاندارد در قالب 15 واحد مدرسه قديمي بالاي 30 سال مناطق شهري و روستايي شهرستان مرند، اعتباري بالغ بر 45 ميليارد ريال جذب و صرف خواهد شد.
> فارس


نشریه پیام آذربایجان شماره 125 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه بیست و یکم مرداد 1385
Payam Azarbayjan Logoعناوین این شماره:

این شماره در ۸ صفحه به قیمت ۵۰ تومان در روزنامه فروشیها در دسترس شماست.


لیست قیمت خطوط اینترنت پرسرعت در شهرستان مرند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری چهارشنبه هجدهم مرداد 1385
شرکت اندیشه وران آذربایجان جدیدترین لیست قیمت خطوط اینترنت پرسرعتADSL

خود را بدین شرح اعلام داشت.

تعرفه ها

  

نوع سرویس سرعت دريافت ترافيك مجاز قیمت ماهانه اشتراك هر  گيگ ترافيك اضافي
حجمي 64KB 3GB 20000T 6000T
حجمي 64KB 6GB 30000T 6000T
حجمي 128KB 3GB 30000T 8000T
حجمي 128KB 6GB 40000T 8000T
حجمي 256KB 3GB 40000T 12000T
حجمي 256KB 6GB 45000T 12000T
زماني 64KB 40 ساعت در ماه 12000T --------

نماندگان فروش ، نحوه پرداخت ، قیمت مودم و دیگر مسائل مربوط را در ادامه خبر بخوانید.


دانشگاه پيام نور "زنوز" از سال تحصيلي جديد آغاز به كار مي كند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه هفدهم مرداد 1385

پيام نورنماينده مردم مرند و جلفا اعلام كرد: دانشگاه پيام نور" زنوز" از سال تحصيلي جديد آغاز به كار مي كند.
به گزارش ايلنا،" كريم شافعي" كه در نشست مشترك فرماندار، اعضاي شوراي اسلامي و شهردار زنوز سخن مي گفت، افزود: دانشگاه پيام نور زنوزاز مهرماه امسال در دو رشته رايانه و حقوق دانشجو پذيرش خواهد كرد.
وي گفت: مردم زنوز براي ايجاد اين دانشگاه دو هزار مترمربع زمين اهدا و 3 ميليارد ريال كمك نقدي كرده اند. / ایلنا


دکتر سید سعید قائم مقامی رئیس دانشگاه آزاد واحد مرند شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه چهاردهم مرداد 1385
Azadمراسم تودیع  دکتر حسین پور و معارفه ریاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند  دکتر قائم مقامی با حضور دکتر حسینچی رئیس منطقه ۲ و معاون آموزشی دانشگاه آزاد ، دکتر منادی  دبیر منطقه ۲ ، فرماندار شهرستان مرند ، مسئولین  ادارات و نهادهای و روسای منطقه ۲  و تعداد کثیری از دانشجویان در سالن المهدی دانشکده علوم انسانی برگزار شد.

 دکتر داوود حسین پور بعد از شش سال ریاست اتاق ریاست را به دکتر قائم مقامی تحویل داد .

منبع: خوش خبر و پیام آذربایجان


10 هزار مددجوي بهزيستي مرند براي دريافت سهام عدالت ثبت‌نام كردند
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری سه شنبه سوم مرداد 1385

رئيس اداره بهزيستي شهرستان مرند گفت: ‌بيش از 10 هزار نفر از مددجويان زير پوشش بهزيستي اين شهرستان براي دريافت سهام عدالت ثبت نام كردند.

مجيد احمدي‌اقدام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: فرم‌هاي شناسايي و ثبت نام مددجويان و افراد نيازمند مشمول اين طرح در مناطق مختلف شهري و روستايي شهرستان تهيه شده است.
وي گفت: در توزيع اين سهام، افراد آسيب ديده و آسيب‌پذير اجتماعي از جمله زنان سرپرست خانواده و افراد معلول در اولويت هستند.
احمدي‌اقدم توزيع اين سهام را در كاهش چشم‌گير ميزان نابرابري‌هاي اجتماعي موجود در بخش‌هاي مختلف جامعه مؤثر دانست و خاطر نشان كرد: توزيع سهام عدالت، توزيع عملي عدالت است و اين برنامه‌ي مهم ميزان كمي و كيفي اميد به زندگي را در بين اقشار كم درآمد جامعه ارتقا مي‌دهد.

خبرگزاری فارس


نشریه پیام آذربایجان شماره 119 منتشر شد
نویسنده : مرند نیوز موضوع : اخبار علمی ، فرهنگی و هنری شنبه سوم تیر 1385
Payam Azarbayjan Logo در این شماره می خوانید:

این شماره پیام آذربایجان را به قیمت ۵۰ تومان از روزنامه فروشیهای سطح شهر می توانید تهیه کنید.


درباره ما

نویسندگان سایت

پیوند روزانه

پیوند وبلاگ