اخبار علمی ، فرهنگی و هنریبا نك ملي شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند افتتاح شد

دانشگاه آزاد :: مرند نیوزبانک ملی ایرانبانک ملي شعبه دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند با حضور حجت الاسلام نعمت زاده امام جمعه شهرستان مرند و دکتر قائم مقامي رئيس واحد مرند و طاعتي معاون فرماندار و ساير مسوولان افتتاح شد.
به گزارش خبرگزاری آنا، در اين افتتاح مهندس عظيمي ثاني گزارش کاملي از برنامه هاي امور مالي و روند فعاليت هاي شعبه بانک ملي شعبه دانشگاه و خدماتي که ارائه خواهد شد، بيان کرد.
     همچنين دکتر قائم مقامي رئيس واحد مرند، افتتاح بانک ملي شعبه دانشگاه را نيز يکي از برنامه هاي توسعه دانشگاه دانست.
     در ادامه اين مراسم بانک ملي شعبه واحد مرند افتتاح و نخستين حساب جاري و پس انداز براي نعمت زاده امام جمعه مرند و دکتر قائم مقامي رئيس واحد، عظيمي ثاني معاون اداري مالي واحد و افسربيگي رئيس دفتر فرهنگ اسلامي افتتاح شد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریراه‌اندازي هفتمين پايگاه فوريت‌هاي پزشکي بين‌راهي شهرستان مرند

آمبولانسمدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند از راه‌اندازي هفتمين پايگاه اورژانس فوريت‌هاي پزشکي بين راهي اين شهرستان خبر داد.

دکتر سيد جواد حيدري يزدي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه آذربايجان شرقي، افزود: براي تجهيز و راه‌اندازي اين پايگاه اعتباري بالغ بر300ميليون ريال هزينه صرف شده است.

وي گفت: اين پايگاه براي ارائه خدمات مناسب امداد و فوريت‌هاي پزشکي در سه راهي "عريان تپه " مرند و در حوزه اصلي جادة ترانزيتي مرند – جلفا استقرار يافته است.

وي افزود: در حال حاضر تمامي هفت پايگاه فعال اورژانس فوريت‌هاي پزشکي اين شهرستان ضمن ارائه خدمات مناسب امداد و فوريت‌هاي پزشکي به مصدومان تصادفات جاده‌اي براي تمامي اهالي ساکن در روستاهاي همجوار نيز خدمات درماني و پزشکي لازم را انجام مي‌دهند. مدير شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند با اعلام اين که بزودي سيستم " اکسيژن رساني " مرکزي بيمارستان رازي مرند افتتاح و مورد بهره‌برداري کامل قرار خواهد گرفت، افزود: براي اجراي مرحله طراحي و نصب تجهيزات توزيع اين سيستم بالغ بر يک ميليارد و 100ميليون ريال هزينه صرف شده است که براي نصب و راه‌اندازي کامل تجهيزات فني سيستم ثابت توليد و ذخيره اکسيژن آن نيز به اعتباري حدود دو ميليارد ريال نياز است.

دکتر حيدري يزدي يادآور شد که سالجاري بيش از 5 ميليارد و 700ميليون ريال براي اجراي طرح‌هاي عمراني و توسعه تجهيزات درماني، خدماتي و ... صرف شبکه بهداشت و درمان شهرستان مرند شده است.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریسهند تبریز ویژه نامه مرند و جلفا شماره 178 منتشر شد

سهند تبريزدر این شماره می خوانید:

 • سید حسن خمینی: انقلاب بر دو رکن مردم و دین پایه گذاری شده است
 • مصاحبه مهندی حیدری با نشریه سهند تبریز : جانم فداي آذربايجان
 • سخنگوی ائتلاف اصلاح طلبان: رعایت موازین قانونی و اخلاق انتخاباتی از جانب تمامی دست اندرکاران انتخابات ضروری است

 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمدیر آموزس پرورش مرند:نظارت بر مدارس مناطق مختلف شهري و روستايي مرند در سال تحصيلي جديد منظم‌تر مي‌ش

حیدری :: مرند نیوز مرند نیوز :مدير آموزش و پرورش شهرستان مرند با اشاره به تاثيرگذاري عميق و حساس دوره آموزش ابتدايي در ساختار كلي نظام تعليم و تربيت جامعه گفت:‌ سعي بر آن داريم كه تمام بررسي‌هاي كارشناسانه و اقدامات لازم اداري در جهت رفع اساسي مجموعه كاستي‌هاي موجود در نظام آموزش ابتدايي قانون‌مند شود.

به گزارش خبرگزاری ايسنا، محمدتقي حيدري در جمع معلمان نمونه مدارس ابتدايي مرند، افزود: بسياري از كشورهاي جهان مقوله تعليم و تربيت را از دوره ابتدايي مورد توجه ويژه خود قرار داده‌اند كه در كشور ما نيز براي ترويج بسياري از الگوهاي مناسب در مقطع ابتدايي متناسب با مجموعه معيارهاي اسلامي ‌بايد برنامه‌ريزي‌هاي اساسي مبذول شود.

مديرآموزش و پرورش شهرستان مرند گفت:‌ با توجه به شكل‌گيري ساختار اصلي شخصيت افراد در دوران كودكي، نهادينه كردن الگوها و آموزش‌هاي فني و كارشناسي نظام پرورشي و تربيتي در اين سن مي‌تواند در شكوفايي موثر علمي ‌و اجتماعي نسل‌هاي آينده تاثيرگذار باشد؛ بر اين اساس نيز برنامه‌ريزي‌ها و اقدامات لازم براي شكوفايي هر چه بهتر خلاقيت‌هاي بالقوه آنها در زمينه‌هاي مختلفي همچون، علمي‌، ادبي، هنرهاي دستي و تجسمي‌ در نظام آموزش ابتدايي كشور امري ضروري محسوب مي‌شود.


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشريه خوش خبر ويژه نامه مرند و جلفا شماره 138 منتشر شد

خوش خبردر اين شماره مي خوانيد:

 • گفتگوي خواندني با مهندس عيسي حيدري
 • صابر امامي:آفرين بر فوتباليستهاي مرند
 • تا انتخابات مجلس هشتم....!
 • اطلاعيه تاسيس موزه شهرداري مرند
 • ششمين جشنواره تئاتر مرند و هفت وادي عشق
 • جواد اسد پور: مرند همچنان تشنه توسعه

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه ساوالان(پیام میشو) ویژه نامه مرند و جلفا منتشر شد

پیام میشو :: مرند نیوزهفته نامه بانگ ساوالان ویژه نامه مرند و جلفا منتشر شد در این ویژه نامه می خوانید:

 • پیام میشو باز هم میهمان دستهای پرمهر شماست
 • خاتمی در تبریز
 • مصاحبه با مهندس صراف
 • جوابیه مهندس صراف به سایت شریف نیوز
 • خبر احداث راه آهن سراسری عربستان سعودی به دست متخصصان ایرانی
 • استفاده از کارت ملی همراه با شناسنامه در انتخابات
 • کتابداران افتخاری کتابخانه های مساجد مرند تجلیل شدند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینخستين هيات مذهبي روحانيون در مرند تاسيس و راه‌اندازي شد

هیئات مذهبی روحانیونمرند نیوز: مسوول اداره‌ تبليغات اسلامي‌ شهرستان مرند از تاسيس و راه‌اندازي نخستين هيات مذهبي روحانيون در اين شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام والمسلمين ولي‌الله فياض افزود: اين هيات مذهبي با تلاش عده‌اي از طلاب و روحانيون عاشق اهل بيت عصمت و طهارت در اين شهرستان راه‌اندازي شده است.

وي با بيان اين كه در اين هيات از حضور اساتيد حوزه و دانشگاه به عنوان سخنران و كارشناس استفاده مي‌شود، افزود: اين هيات اجراي برنامه‌هاي مهمي‌ را مد نظر دارد.

حجت الاسلام فياض با تاكيد بر ضرورت گسترش هدفمند هيات‌هاي مذهبي در شهرهاي مرزي كشور گفت: با توجه به حجم گسترده تهاجمات فرهنگي استكبار جهاني، توجه به برنامه‌هاي مطالعه شده بيش از پيش احساس مي‌شود.

مسوول اداره تبليغات اسلامي ‌شهرستان مرند خاطرنشان كرد: اين شهرستان به دليل واقع شدن در دروازه ورود كالا از اروپا و آسياي ميانه در خط مقدم رو به رويي با تهاجمات فرهنگي است و به همين منظور تشكيل و فعاليت گسترده هيات‌هاي حسيني اهميت ويژه‌اي داشته و ضروري است.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریاعضاي هيات منصفه‌ مطبوعات آذربايجان شرقي معرفي شدند

مطبوعاتاعضاي هيات منصفه‌ي مطبوعات آذربايجان شرقي با حضور مسوولان استاني و طي مراسمي معرفي شدند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا ، شريفي، رييس كل دادگستري آذربايجان شرقي در اين مراسم، گفت: مطبوعات و رسانه‌ها يكي از ركن‌هاي اساسي و مهم نظام هستند چرا كه با اطلاع‌رساني و تنوير افكار عمومي نه تنها به بلوغ سياسي و رشد فكري جامعه كمك مي‌كنند بلكه باعث ثبات و انسجام اجتماعي جامعه در صورت واقعي جلوه دادن اخبار و اطلاعات و عدم ثبات و بي‌نظمي در صورت غير واقعي جلوه دادن اخبار و اطلاعات مي‌شوند.

وي گفت: اعضاي جديد هيات منصفه در رسيدگي به تخلفات و جرايم فعالان اين قشر از جامعه بايد ضمن توجه به وظايف حساس اين قشر، در اظهارنظرها و صدور احكام جانب انصاف و عدالت را مدنظر داشته باشند.

به گزارش ايسنا، در اين مراسم احكام اعضاي جديد هيات منصفه‌ي مطبوعات استان به اسامي حجت‌الاسلام غروي، حسين نوبري، غلامعلي حيدرنيا فتح‌آبادي، رحيم نهادي، حجت‌الاسلام مجتبي نظري، بيوك مقدسي، دكتر شكور اكبرنژاد، سيد محمدمسعود نقيب، محمدرضا نوتاشي، علي قادري، ميرابوالحسن نباتي، اصغر نعلبندي، احمد شيرين‌دل، حسين تقي‌زاده به آنها داده شد و توسط رييس كل دادگستري استان و شعبه‌ي ويژه‌ي رسيدگي كننده به جرايم مطبوعاتي و اعضاي هيات منصفه‌ي مطبوعات «جليل عليزاده قاسمي» مسوول روابط عمومي و ارتباطات دادگستري كل استان با حفظ سمت به عنوان رييس هيات منصفه‌ي مطبوعات آذربايجان شرقي منصوب شد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینمايشگاه كتاب مرند برگزار مي شود

نمایشگاه کتاب مرند نیوزمرندنیوز: رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند، از برپايي نمايشگاه كتاب به مناسبت هفته كتاب و كتابخواني در مجتمع فرهنگي وهنري مرند خبر داد.

به گزارش خبرگزاري شبستان از مرند، محمد حسين شناور صبح امروز 23 آبان در گفتگو با خبرنگاران مطبوعات محلي و نمايندگان خبرگزاري ها در مرند با اعلام اين خبر اظهار داشت: به منظور نكوداشت پانزدهمين دوره كتاب جمهوري اسلامي ايران و نيز هفته كتاب و كتابخواني نمايشگاه كتاب مرند در مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان برپا مي شود.

شناور گفت: ناشرين محلي مرند تحت عنوان قمري و دانش آموز و نيز برخي ناشرين كتب ديني و مذهبي از شهر قم اصلي ترين غرفه داران اين نمايشگاه مي باشند كه بيشترين عنوان كتاب را به علاقه مندان عرضه مي كنند.

وي تصريح كرد: با توجه به اينكه بيشتر جمعيت شهرستان را جوانان و به خصوص دانشجويان تشكيل مي دهند مسئولان بايد بكوشند تا كتاب هاي علمي و مذهبي را در اين گونه نمايشگاه ها عرضه كنند.

رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند، تأكيد كرد: در اين نمايشگاه سعي بر آن بوده تا كتاب هاي مورد تقاضاي جوانان عرضه شود.

وي خاطر نشان كرد: كتب اين نمايشگاه با تخفيف 20 تا 30 درصد عرضه خواهد شد.

شناور در ادامه از برپايي نمايشگاه كتاب در يامچي مرند توسط بسيج مقاومت اين شهر با همكاري ارشاد اسلامي مرند خبر داد.

گفتني است نمايشگاه كتاب مرند از 24 آبان الي 7 آذر ماه جهت بازديد عموم در مجتمع فرهنگی هنری مرند واقع در میدان مادر داير خواهد بود.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریشهروندان بايد برنامه‌هاي آموزشي و پيشگيرانه هلال احمر را جدي بگيرند

جمعیت هلال احمر :: مرند نیوزمرند نیوز:رييس جمعيت هلال احمر مرند گفت: انجام وظيفه در ستادهاي نجات و امداد نيازمند روحيه دلسوزي و از خودگذشتگي است.

 به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام علي عليزاده در جلسه‌ كارگروه امداد و نجات منطقه آذربايجان شرقي افزود: از آنجايي كه كشور ايران به خصوص مرند روي خط زلزله واقع شده، لذا مردم و مسوولان بايد با نحوه امدادرساني به مصدومان ناشي از بلاياي طبيعي آشنا شوند.

 وي با تاكيد بر برگزاري منظم كلاس‌هاي آموزشي نجات و امداد با كمك سازمان‌ها و ادارات دولتي گفت: حضور به موقع و موثر امدادگران در حوادث موجب كاهش ميزان خسارات جاني و مالي مردم مي‌شود. حجت‌الاسلام عليزاده افزود: همه شهروندان بايد برنامه‌هاي آموزشي و پيشگيرانه جمعيت هلال احمر را جدي بگيرند.

 رييس جمعيت هلال احمر مرند، با تعيين شرح وظايف و خدمات دستگاه‌هاي اجرايي در عمليات نجات و امداد بر ضرورت اشاعه‌ قانونمند آموزش‌هاي جست وجو و نجات، خود امدادي و اطفاي حريق در سطح ادارات و سازمان‌هاي شهرستان و تشكيل تيم‌هاي امدادي تاكيد كرد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریاستفاده از موبایل در مدارس کشور ممنوع است

موبایلمرند نیوز: دبير کل شوراي عالي آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان نبايد در مدرسه از تلفن همراه استفاده کنند و در صورت همراه داشتن بايد به مدير مدرسه تحويل دهند. در آئين نامه اجرايي مدارس نيز آمده است، استفاده از هر وسيله اي که باعث اختلال در امر آموزش شود در مدارس ممنوع است.

بهرام محمديان در گفت و گو با خبرگزاری فارس افزود: استفاده از اسباب بازي هاي خاص، قلم و کاغذ و وسايل فانتزي از جمله وسايلي است که همراه داشتن آن توسط دانش آموزان در مدارس ممنوع است. محمديان گفت: استفاده از MP3 و MP4 در مدارس در صورتي که براي استفاده آموزشي باشد، مانعي ندارد که اين موضوع به تشخيص معلم و مدير مدرسه بستگي دارد.

وي ادامه داد: آئين نامه جديد اجرايي مدارس هم اکنون در کميسيون اساسنامه و مقررات شوراي عالي آموزش و پرورش در دست بررسي است. پيش از اين افزايش استفاده از تلفن همراه در مدارس نگراني هايي را ايجاد کرده بود. اين امر با وارد شدن انواع گوشي هاي جديد و مجهز به امکاناتي نظير بلوتوث و پخش فيلم جدي تر دنبال شد. همزمان انتشار بعضي از فيلم هاي مربوط به حوزه شخصي بعضي از افراد شاخص نظير هنرمندان موضوع را جدي تر کرد. با اين همه به نظر مي رسد مشکل اصلي تلفن همراه نيست بلکه تکنولوژي هاي تعبيه شده در گوشي هاي تلفن همراه است.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان شماره 183 ویژه نامه مرند و جلفا منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • راهداری در خدمت مردم
 • بنزین آزاد می آید!
 • سهمیه بندی بنزین ، کارت هوشمند ...
 • سومین اجلاس شورای ستان در شهر مرند
 • فیض اله طاعتی سرپرست فرمانداری مرند شد
 • انتصاب مجدد سید سعید قائم مقامی به ریاست دانشگاه آزاد واحد مرند
 • مصاحبه با محمد هراسی عضو شورای شهر مرند
 • گزارش جشن گلریزان در شهرستان مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز گشايش يافت

نمايشگاه بين المللي تبريزمرند نیوز : پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز گشايش يافت.

به گزارش ایسنا، معاون فرهنگي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در اين مراسم گفت: ما در مسائل فرهنگي نيازمند ايجاد بستر مناسب و زمينه‌سازي محكم هستيم، تا يك حركت فرهنگي استمرار داشته باشد و نهالي كه كاشته شده است، به ثمر برسد.

پرويز تأكيد كرد كه هدف و تلاش دولت نهم اين است كه اعتبارات در كليه‌ي بخش‌ها بويژه در بخش فرهنگ به‌صورت عادلانه در اختيار بخش‌هاي مربوطه قرار گيرند.

او افزود: رسانه‌هاي گروهي و پديدآورندگان كتاب نيز از عوامل تأثيرگذار بر گسترش فرهنگ كتاب‌خواني محسوب مي‌شوند.

احمدي برگزاري نمايشگاه كتاب را بهترين عرصه براي رقابت و پيشرفت ناشران دانست و افزود: برگزاري نمايشگاه كتاب، زمينه را براي گسترش و ترويج فرهنگ كتاب و كتاب‌خواني فراهم مي‌سازد.

مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي آذربايجان شرقي خواستار توجه جدي مسؤولان استان به برگزاري نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز شد.

پنجمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تبريز در مساحتي به وسعت 35هزار مترمربع با حضور بيش از 900 ناشر داخلي و 50 ناشر خارجي با بيش از يك‌صد‌هزار عنوان كتاب تا هشتم آبان‌ماه در محل نمايشگاه بين‌المللي تبريز برپاست.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنری30 واحد آموزشي فرسوده در شهرستان مرند تخريب و نوسازي مي‌شوند

حیدری :: مرند نیوز مرند نیوز : مدير آموزش و پرورش شهرستان مرند از تخريب و بازسازي تعداد 30 واحد آموزش فرسوده در مناطق شهري و روستايي اين شهرستان خبر داد.

محمدتقي حيدري در گفت وگو با  ايسنا، با اشاره به اين كه براي اجراي اين تعداد طرح 80 ميليارد ريال اعتبار تخصيص يافته است، گفت: بزودي عمليات اجرايي اين پروژه‌ها در برخي مناطق شهرستان آغاز خواهد شد.

وي گفت: تا دو سال ‌آتي تعداد چهار سالن ورزشي ويژه دانش‌آموزان پسر و دختر شهرستان با صرف اعتباري بالغ بر هفت ميليارد و 200 ميليون ريال احداث خواهد شد. حيدري افزود: با مشاركت نيكوكاران مدرسه‌ساز مرندي بزودي عمليات اجرايي احداث پروژه مركز شبانه‌روزي بناب جديد با صرف اعتباري بالغ بر هشت ميليارد و 500 ميليون ريال شروع خواهد شد. مدير ‌آموزش و پرورش شهرستان مرند، در خاتمه گفت: همچنين بزودي عمليات اجرايي احداث 65 واحد مسكوني جديد براي فرهگنيان منطقه با صرف هزينه‌اي بالغ بر 150 ميليارد ريال در شهرك ميلاد مرند شروع خواهد شد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریبهزیستی از طریق حساب بانکی و سایت اینترنتی آماده دریافت فطریه مردم است

مرند نيوز : سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد: روزه داران می توانند علاوه بر حضور در پایگاههای دریافت زکات فطریه از طریق شماره حساب بانکی و آدرس اینترنتی سازمان بهزیسنی زکات فطریه خود را پرداخت کنند .

به گزارش ایسکا نیوز ،سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد مراکز خیریه و خدماتی سازمان بهزیستی و پایگاههای ویژه جمع‌آوری وجوهات فطریه این سازمان مستقر در سراسر کشور آماده دریافت زکات فطریه مومنان روزه دار هستند و روزه‌داران می‌توانند زکات فطریه خود را به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی پرداخت کنند.


روابط عمومی سازمان بهزیستی کشور در این گزارش افزود: بر اساس فتوای علمای عظام، روزه داران می‌توانند فطریه خود را به مددجویان تحت پوشش سازمان بهزیستی پرداخت کنند.
سازمان بهزیستی به عنوان سازمان تخصصی – حمایتی از ایتام و نیازمندان در سراسر کشور آمادگی دریافت زکات فطریه روزه داران را دارد و علاوه بر پایگاههای دریافت زکات فطریه، حساب مشارکتهای 90190 بانک ملی و حساب ارزی 200237 بانک ملی شعبه حافظ سازمان بهزیستی پذیرای زکات فطریه مردم است.
همچنین پایگاه اینترنتی سازمان بهزیستی کشور به نشانی http://payment.behzisty.ir  آمادگی دریافت وجوهات زکات فطره را از طریق اینترنت دارد.
فطریه‌های جمع‌آوری شده صرف هزینه معاش، دارو و سایر نیازهای مددجویان بهزیستی شامل معلولان، سالمندان، کودکان بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار نیازمند می‌شود و در کوتاه ترین زمان ممکن به صورت مستقیم در اختیار مددجویان قرار می‌گیرد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریقديمي‌ترين مدرسه علوم قرآني شهرستان مرند نوسازي و تجهيز مي‌شود

امام جمعه مرندامام جمعه مرند گفت: اولين و قديمي‌ترين مدرسه‌ علوم قرآني شهرستان مرند با داشتن عمر تاريخي بالغ بر يكصد و بيست سال در حال نوسازي، توسعه و تجهيز است.

 ‌به گزارش ايسنا، حجت‌الاسلام علي نعمت‌زاده افزود: مدرسه‌ ديني و علوم قرآني حضرت وليعصر(عج) شهر تاريخي مرند در محل ساختمان اصلي آموزشگاه «قيام» در زميني به مساحت بيش از ده هزار متر مربع و بر اساس سبك‌هاي سنتي تاريخ با صلابت اسلامي‌، با صرف هزينه‌اي بالغ بر پنج ميليارد ريال نوسازي و تجهيز و توسعه مي‌يابد.

 وي خاطر نشان كرد: در اين مدرسه تا به امروز مراجع بزرگ ديني بي‌شماري تربيت يافته و به مدارج عالي علوم قرآني و تعاليم اسلامي ‌دست يافته‌اند كه در راس آنها مي‌توان به حجت‌الاسلام ميرزاعلي اكبر مرندي اشاره كرد.

امام جمعه مرند، در رابطه با تجهيز اين مدرسه گفت: در طرح جديد توسعه و تجهيزاتي مدرسه‌ ديني، ايجاد تاسيسات و امكانات مناسب آموزش و پرورشي و فرهنگي و رفاهي مورد نياز براي بيش از يكصد و بيست نفر از طلاب علوم ديني و دانش‌پژوهان علوم قرآني برگزيده‌ شمال استان آذربايجان شرقي عملا مورد تعريف قرار گرفته است و در همين رابطه با اتمام مراحل مختلف اداري، عمليات اجرايي پروژه‌ بهسازي و تجهيز بهينه‌ مدرسه‌ علوم قرآني حضرت فاطمه الزهرا(س) شهر مرند نيز با همكاري مسوولان مربوطه‌ منطقه‌اي بزودي آغاز خواهد شد. شايان ذكر است كه با توافقات حاصله‌ اداري و كسب مجوزهاي لازم و موثر اداري، مقدمات اوليه احداث مصلاي اعظم شهر تاريخي و فرهنگي مرند نيز تا اواخر سال جاري شروع خواهد شد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه باغچه بان شماره 67 منتشر شد

در این شماره می خوانید:

 • کلنگ جنجالی استادیوم ۱۵۰۰۰ نفری مرند به زمین زده شد
 • صعود تیم فوتبال جوانان خیر مرند به لیگ دسته سه کشوری
 • اول مهر و تشنج در دبستان فرخی
 • اسامی حامیان انجمن حمایت از بیماران کلیوی

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریيازدهمين نمايشگاه بين‌المللي خودرو در تبريز گشايش يافت

نمايشگاه بين المللي تبريزدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت خودرو و قطعات يدكي با حضور 440 واحد داخلي و خارجي و چهارمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع فولاد،معادن فلزي و ريخته‌گري،متالوژي و تجهيزات وابسته در محل دائمي نمايشگاه هاي بين المللي تبريز آغاز به كار كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در اين نمايشگاه كه 440 واحد داخلي و خارجي حضور دارند و ديشب آغاز به كار كرد، از استان‌هاي شركت كننده كشورمان مي‌توان به آذربايجان شرقي ، غربي، تهران، خراسان رضوي وجنوبي ، اصفهان ، اردبيل، مازندران، فارس، قم ، يزد و اشاره كرد.


اين گزارش مي افزايد، از 440 واحد شركت كننده در نمايشگاه، 65 واحد مربوط به كشورهاي خارجي است، به طوري كه 38واحد از كشور تركيه، 8 واحد از چين، دو واحد از تايوان و نمايندگي هاي از بلژيك، اتريش، آلمان، سوئد، كانادا، كره، ژاپن و رومانياست.


خاطر نشان مي شود، اين نمايشگاه‌ها از ۱۴الي ۱۸ مهر ماه به مدت پنج از ساعت ۱۷ الي۲۴ براي بازديد علاقمندان در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تبريز دائر است.


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه پیام آذربایجان شماره 179 ویژه نامه مرند منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • فریاد یکپارچه (مرگ بر اسرائیل) مردم مرند در روز جهانی قدس
 • شاخه گل (تقرب) برای عید فطرت!
 • قتل با شليك سه گلوله
 • كلنگ زني ورزشگاه 15 هزار نفري مرند
 • در حاشيه شروع سال تحصيلي (دبستان فرخي)
 • نشست و هم انديشي شهرداري وشوراي شهر
 • روز آتش نشاني و تجليل از آتش نشانان

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمسابقه طراحی میدان امام حسین (ع) مرند

شهرداري مرند :: مرند نيوزبه گزارش خبرنگار مرند نیوز شهرداری مرند در نظر دارد نسبت به انجام مسابقه طراحی میدان امام حسین (ع)با شرایط زیر اقدام نماید.

اهداف طرح:

 1. بیانگر تاریخ شهر مرند باشد.
 2. با توجه به نام میدان ، نشانگر قيام  امام حسین (ع) باشد.
 3. در عين سادگي و قابليت اجرايي داشتن ، به عناصر و سبك معماري اسلامي اشاره شده باشد.
 • به طرح برگزيده بنا به آگهي منتشره ، يك سكه بهار آزادي اهدائ مي گردد.
 •  طراجي فاز ۲ طرح به برنده مسابقه واگذار مي شود.
 • آخرين مهلت ارسال طرح تا مورخه ۱۸/۷/۸۶ مي باشد.
 • جهت كسب اطلاعات بيشتر با روابط عمومي شهرداري مرند مراجعه فرمايند.

* آگهي مسابقه طراحي فوق در نشريه سهند تبريز شماره۱۴۹ منتشر گرديده است.

* میدان امام حسین (ع) ، ميدان واقع در محل ترمينال مسافربري شهر مي باشد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینخستين يادواره دوازده شهيد روحاني شهرستان مرند

یادواره شهدای روحانی كنگره شهداي روحاني سراسر كشور نخستين يادواره دوازده شهيد روحاني شهرستان مرند را پنجم مهرماه برگزار مي‌كند.


به گزارش خبرگزاري رسا، نخستين يادواره دوازده شهيد روحاني شهرستان مرند آذربايجان شرقي، روز پنج شنبه، پنجم مهرماه با سخنراني حجت‌الاسلام والمسلمين محسن مجتهد شبستري، امام جمعه تبريز برگزار مي‌شود.

براساس اين گزارش، اين مراسم به مناسبت هفته دفاع مقدس از سوي كنگره شهداي روحاني سراسر كشور ساعت 16 روز پنج‌شنبه در سالن همايش‌هاي اداره ارشاد شهرستان مرند برگزار خواهد شد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 177 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:
 
 • تیم فوتبال جوانان خیر قهرمان لیگ برتر استان
 • قاتل دستگیر و به قتل اعتراف کرد
 • مرم مرند در نگرانی به سر می برند؟
 • انتصاب ابراهیم فرخی به ریاست بانک اقتصاد نوین شعبه مرند
 • مشارکت و همکاری مردم رهگشای مشکلات شهری
 • گزارشی از عملکرد شهرداری بناب جدبد
 • نمایندگی مجلس وسیله ای است برای خدمت به مردم
 • مشکل کمبود و افت فشار آب مرند برطرف شده است
 • نشست و هم اندیشی شهرداری و شورای شهر مرند با مردم

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریاز سوي دفتر مقام معظم رهبري؛ امروز روز اول ماه مبارك رمضان اعلام شد

ماه مبارک رمضان :: مرند نیوزمرند نیوز: دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي اعلام کرد با رويت هلال ماه مبارک رمضان، امروز پنجشنبه 22 شهريور 86 اول ماه رمضان است. 


 در اطلاعيه دفتر رهبر معظم انقلاب اسلامي آمده است :  


بسم الله الرحمن الرحيم
به اطلاع عموم برادران و خواهران ايماني و ملت شريف ايران مي رساند که بنا به گزارشات موثق از گروههاي راصد، حلول ماه مبارک رمضان براي رهبر معظّم انقلاب حضرت آيت الله خامنه اي «مدظله‌العالي» به اثبات رسيد و امروز پنجشنبه 22 شهريور 86 اول ماه رمضان مي باشد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریتغيير ساعات كار ادارات و مدارس در ماه مبارك رمضان

تغییر ساعات کار ادارت در تهران و دیگر استانهاهيات وزيران در آستانه فرا رسيدن ماه مبارك رمضان و لزوم استفاده هر چه بيشتر از اين فضاي روحاني و معنوي ، ساعات شروع و پايان فعاليت ادارات و مدارس را تغيير داد.

براساس تصميم هيات وزيران، در طول ماه مبارك رمضان، ادارات درتهران ساعت ‪ ۹‬صبح شروع به كار مي‌كنند و بعدازظهر نيز ساعت ‪ ۱۴‬به كار خود پايان مي دهند. ساعت شروع به كار مدارس و بانك‌ها نيز در تهران ۳۰/۸ ‬صبح تعيين شده است.

 همچنين دراستانها ساعت شروع به كار ادارات و بانكها ‪ ۳۰/۸ صبح و زمان پايان فعاليت آنها نيز ساعت ‪ ۱۳‬تعيين شد.

 بنابراين گزارش ، ساعت شروع به كار مدارس در استانها نيز ‪ ۸/۳۰‬خواهد بود.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 175 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 

 • ربع قرن عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی افتخار آمیز است.
 • هفته تعاون و بی مهری مسئولان
 • قتل در شهر مرند !
 • اولین نمایشگاه پائیزه در شهر مرند
 • نمایشگاه توانمندیهای شرکتهای تعاونی در هفته تعاون
 • افتتاح و کلنگ زنی مجتمع مسکونی تبریز کف در هفته تعاون
 • پیگیری ماجرای تعطیلی کارخانه ثمین شیر مرند
 • علی ذکری نائب قهرمان کشتی نونهالان کشور شد
 • گرامیداشت هفته تعاون

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمهد آزادی ویژه نامه مرند ضمیمه شماره 4190 منتشر شد

در این شماره می خوانید

 • همزمان با هفته دولت ۲۳ پروژه در مرند افتتاح و کلنگ زنی می شود
 • روحانیت همچنان مدافع مطالبات بحق مردم می باشد
 • بزرگترین کارخانه بازیافت زباله شهرداریهای شمال آذربایجانشرقی در مرند افتتاح می شود
 • پروژه ملی بیمارستان (شهید بهشتی)با ۷۰ میلیارد اعتبار در شهرک میلاد در حال احداث می باشد
 • افتتاح ساختمان جدید کانون فرهنگی - تربیتی - شهید فهمیده  مرند
 • لطفعلی غفاری ثانی رئیس جدید اداره پست مرند شد

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 172 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • مرند اولین شهر الکترونیکی در استان آذربایجانشرقی
 • افتتاح اولین مرکز بین المللی آموزش دانشگاه آزاد در منطقه آزاد ارس
 • بازدید معاون وزیر صنایع از گروه صنعتی عالم آرا
 • از خبرنگاران مرند تجلیل به عمل آمد
 • آب نمای میدان سپاه پاسداران (رفیع آباد ) افتتاح شد
 • بنزین آزاد لیتری ۶۰۰ تومان !
 • چرا کارخانه ثمین شیر تعطیل است ؟
 • پای صحبت ورزشکار افتخار آفرین شهرستان مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریدومين مركز بين‌المللي آموزش عالي دانشگاه آزاد در جلفا راه‌اندازي شد

دانشگاه آزاد :: منبع مرند نیوز www.marandnews.comمرند نیوز : دومين مركز بين‌المللي آموزش عالي در محدوده سازمان منطقه آزاد شهرستان جلفا روز پنجشنبه با حضور رييس دانشگاه آزاد اسلامي آغاز بكار كرد.

بين‌المللي دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه آزاد ارس را به دليل موقعيت مرزي اين دانشگاه با دو كشور تركيه و آذربايجان، اظهار اميدواري كرد تعاملات مناسبي با دانشگاه‌هاي اين دو كشور در راستاي رشد و توسعه امكانات و آموزش عالي بوجود آيد.

كريم شافعي گفت: اين دانشگاه با مديريت خوب و بدون تكيه بر منابع دولتي و با ديد باز، اين مجموعه را اداره مي‌كند و تا مرحله قابل قبولي پيش رفته است.

در ديدار رييس دانشگاه آزاد اسلامي از شهرستان جلفا، سايت دانشگاه آزاد اسلامي هاديشهر نيز راه‌اندازي شد.

دومين مركز آموزش عالي بين‌المللي دانشگاه آزاد اسلامي در منطقه آزاد ارس زير نظر دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند فعاليت خواهد كرد.


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 170 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید:

 • عملیات اجرایی پروژه های مهم عمران شهری
 • قتلی دیگر در شهر مرند !
 • بازار بزرگ مرند نیازمند توجه بیشتر مسئولین
 • سایه سنگین محرمیت در برخی روستاهای شهرستان مرند
 • نمایشگاه گروهی عکس در مجتمع فرهنگی و هنری مرند
 • مامورین سازمان آتش مشانی مرند درجه گرفتند
 • اخبار روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند

 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه رصد ویژه نامه مرند و جلفا شماره منتشر شد

نشریه رصددر این ویژه نامه می خوانید:
 • مهندس علی جلیلی:نیروی انسانی کارآمد ، عامل توسعه کشور است
 • میزبانی شایسته مرند در مسابقات قهرمانی جوانان بسیج استان
 • رخ افروز: امسال بیش از ۱۴۵ هزار تن گوجه فرنگی در مرند برداشت می شود
 • انتخاب  حسین عالیباف  به عنوان شهردار صوفیان
 • بارش شدید باران و جاری شدن سیل در مرند

این ویژه نامه این بار با مدیریت جدید و توسط مهرداد طهمورثی منتشر گردیده است


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپنجمین جشنواره شعر کوثر مرند به کار خود پایان داد

جشنواره شعر کوثر :: مرند نیوزهمزمان با میلاد حضرت فاطمه زهرا (س)، پنجمین جشنواره استانی شعر کوثر مرند با معرفی برگزیدگان، به کار خود پایان داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مرند، اختتامیه پنجمین جشنواره استانی شعر کوثر مرند، عصر14 ماه جاری در مجتمع فرهنگی و هنری مرند با تجلیل از شاعر زن برگزیده این جشنواره استانی برگزار شد.

عباس رنجبر فرماندار شهرستان مرند، در میان جمع کثیری از ادیبان و هنرمندان زاد در سخنانی ضمن تبریک ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و امام خمینی (ره) از تمامی بانوان حقیقت طلب خواست تا آن حضرت را به عنوان الگو و سرمشق خود قرار دهند.

در ادامه این مراسم احمد احمدی منش، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی اظهار داشت: زهرای اطهر (س) نمونه زن یگانه تاریخ و تجلی حقیقی روح خدا در کالبد زمان بود چراکه حکم پاره تن حضرت رسول اکرم (ص) را معنا کرد.

وی ضمن تقدیر از برگزار کنندگان پنجمین دوره جشنواره استانی کوثر مرند، برگزاری این رویداد فرهنگی و بزرگ را در سطح استان، فرصتی مجدد برای بازشناسی و تبیین فضایل و کمالات الگوی عالم گیر و جهانی زنان و مردان حق طلب دانست.

گفتنی است، در پایان این مراسم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند، هیئت داوران پنجمین جشنواره استانی شعر کوثر با قرائت بیانیه از 12 نفر برگزیده این جشنواره قدر دانی به عمل آورد.

شایان ذکر است، 178 اثر از 61 شاعر زن استان در این جشنواره به رقابت گذاشته شده بود.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریخوش خبر ویژه نامه مرند و جلفا شماره 109 منتشر شد

خوش خبردر این شماره می خوانید:

 • اکبر مددی و فعالیتهای چهار سال گذشته وی
 • نقدی بر نامگذاری معابر ...؟
 • امام جمعه مرند از حضور مدیران پروازی در منطقه انتقاد کرد
 • ۱۰ سال معافیت مالیاتی برای سرمایه گذاری در منطقه آزاد ارس
 • ورودی شهر باریک می شود
 • دانشگاه بین المللی علوم پزشکی در جلفا تاسیس می شود

این شماره خوش خبر  با اخبار مرند نیوز همراه می باشد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریوديعه‌گذاران تا مهر 82 ، براي اعزام به حج تمتع دعوت شدند

حج و زیارت :: مرند نیوزمرند نیوز: مدير حج و زيارت آذربايجان شرقي گفت: افرادي كه تا مهرماه 1۳82 وديعه‌گذاري كرده‌اند، براي اعزام به حج واجب دعوت شده‌اند.

به گزارش خبرگزاري فارس ، علي‌اصغر اسكندرزاده، امروز در جمع خبرنگاران افزود: در سالجاري مشمولين تشرف به حج تمتع، كساني هستند كه تا 15 مهر 82، نام آنها در نوبت قرار گرفته باشد.
وي يادآور شد: اين كه اخيراً عنوان و مطرح گرديده كه سازمان حج و زيارت، افراد بالاي 60 سال را آن هم خارج از نوبت، به حج تمتع اعزام مي‌كند، به هيچ‌عنوان صحت ندارد.
اين مقام مسئول در حج و زيارت آذربايجان شرقي خاطرنشان كرد: هم اكنون كساني كه تا مهرماه سال 82 وديعه گذاشته‌اند از سوي حج و اوقاف براي تشرف به حج تمتع اعزام خواهند شد.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 49 منتشر شد

مهرنددر این شماره می خوانید

 • کروبی : باید مسائل اخلاقی را در انتخابات پیش رو رعایت کرد
 • فاطمه (ع) از دیدگاه علی (ع)
 • محدوده منطقه آزاد ارس به ۲۵ هزار هکتار افزایش می یابد
 • بازدید رئیس دادگستری و دادستان عمومی از مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی مرند
 • کدیور: می خواهند منتقد را از جامعه حذف کنند
 • نوغانداران جلفا ۲۵ تن پیله ابریشم تولید کردند 

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند و جلفا ، شماره 165 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید

 • کلنگ بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی در شهرک میلاد به زمین زده شد
 • اینترنت بی سیم در شهرستان مرند
 • همایش بزرگ اصناف مرند
 • گرامیداشت هفته قوه قضائیه در مرند
 • اجرای فروش فوق العاده درمرند
 • انتخاب مهندس مهدوی به عنوان شهردار هادیشهر
 • مهندس طهمزی شهردار بناب جدید شد
 • بازدید رئیس دادگستری و دادستان مرند از از مجتمع حرفه آموزی و کار درمانی استان
 • حضور گسترده ایرانسل در شهر مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهنرستان كار و دانش مرند به آموزشكده فني ارتقاء يافت

مرند نیوز: هنرستان شبانه روزي كار و دانش مرند به آموزشكده فني ارتقاء يافت.
به گزارش ايلنا و به گفته عشقي، مدير هنرستان شبانه روزي كار و دانش امام حسين (ع) مرند ، هنرجويان اين مركز پس از كسب موفقيت در رشته هاي جوشكاري برق، آرگون و برق صنعتي موفق به دريافت گواهينامه بين المللي از مديريت آموزش شركت توسعه صنايع پتروشيمي كشور شده و اين هنرستان توانسته به اين سطح علمي ارتقاء يابد.
عشقي گفت: هم اكنون ششصد هنرجو در 9 رشته فني و حرفه‌‏اي در اين هنرستان مشغول به تحصيل هستند.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریتصويب هشت رشته جديد به رشته هاي تحصيلي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند

دانشگاه آزاد :: منبع مرند نیوز www.marandnews.comمرند نیوز: به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند  ، يعقوبي معاون آموزشي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند  گفت: تعداد هشت رشته تحصيلي جديد به رشته هاي موجود واحد مرند اضافه گرديد ،كه انشاا... از مهرماه 86 پذيرش دانشجو خواهد نمود .

رشته هاي تحصيلي به تصويب رسيده عبارتند از: فني برق- مخابرات ،علمي كاربردي صنايع پلاستيك ، علمي كاربردي امور زراعي، عمران ساختمانهاي بتني،  عمران آب و فاظلاب، آموزش زبان انگليسي، برق الكترونيك ، مديريت صنعتي  مي باشد .


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه پیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 163 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید

 • مرند صاحب نخستین بانک خصوصی شد
 • افتتاح بزرگترین کارگاه صنایع چینی و سرامیک در شهرستان مرند
 • جزئیات و انگیزه قتل (حسن -ب) از زبان دادستان
 • اصلاح جایگاه روابط عمومی ها
 • تولید لوله های G.R.P در گروه صنعتی عالم آرا
 • میدان مادر - صاحب مادر شد
 • مجمع عمومی سالیانه انجمن حمایت از زندانیان

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه خوش خبر ویژه نامه مرند و جلفا شماره 107 منتشر شد

خوش خبردر این شماره می خوانید

 • شورای شهر برنامه ۴ ساله خود را ارائه کند
 • آغاز اجرائی عملیات اجرائی جمع آوری زباله به صورت مکانیزه در مرند
 • آثار باستانی مرند نیازمند توجه و حمایت است
 • اعضای کمیسیونهای هفتگانه شورای شهر مشخص شدند
 • اتوماسیون اداری در بیمارستان رازی در دست اقدام است
 • وقتی شقایقها خانمها را به مقصد می رسانند
 • تشدید اقدامات امنیتی جمهوری آذربایجان در مناطق مرزی ایران

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه سهند تبریز ویژه نامه مرند شماره 125 منتشر شد

سهند تبریزدر این شماره می خوانید

 • اخراج خبرنگار سهند تبریز از اورژانس بیمارستان مرند
 • تصادف مرگبار در جاده مرند ، جلفا جان ۵ نفر را گرفت
 • مهندس اکبر مددی برای بار دوم شهردار مرند شد
 • دعوت شورای شهر مرند را به فال نیک می گیریم
 • آزادی ۱۰۰ تن از بازداشت شدگان تظاهرات اخیر آذربایجان
 • جاری شدن سیل در منطقه ، خسارت بیشماری را به کشاورزان وارد کرد
 • روزنامه وقایع اتفاقیه به زودی به باجه های مبوعات برمی گردد
 • سید باقر حجازی رئیس شورای شهرستان  مرند شد

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریدانشگاه بين‌المللي علوم پزشكي در جلفا تأسيس مي‌شود

دانشگاه آزاد :: منبع مرند نیوز www.marandnews.comمرند نیوز : تفاهمنامه تأسيس دانشگاه بين‌المللي علوم پزشكي در منطقه آزاد ارس امروز با حضور رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريز و مدير عامل سازمان منطقه آزاد ارس و نماينده سرمايه‌گذاران بخش خصوصي به امضا رسيد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي و امور بين الملل منطقه آزاد ارس، بر اين اساس طرفين براي ايجاد يك مركز آموزش بين‌المللي و فراملي جهت پذيرش دانشجو در چند رشته پزشكي با سرمايه گذاري بخش خصوصي به تفاهم رسيدند.
قائم مقام وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي و رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريزدر مراسم امضاي اين تفاهم نامه با اشاره به موقعيت مناسب منطقه آزاد ارس براي تربيت نيروي پزشكي متخصص گفت: اين دانشگاه در نظر دارد تا مركز آموزش بين المللي خود را با پذيرش دانشجو در رشته‌هاي پيراپزشكي، پزشكي، دندانپزشكي و داروسازي، با سرمايه گذاري بخش خصوصي در شهرستان جلفا تاسيس كند.
رئيس دانشگاه علوم پزشكي تبريز، آمادگي خود را براي تامين نيروي انساني و تامين كادر علمي مجرب براي حضور در دانشگاه علوم پزشكي منطقه آزاد ارس اعلام و تصريح كرد: ما در نظر داريم تا در صورت نياز براي تامين كادر علمي اين دانشگاه از اساتيد خارج از كشور استفاده كرده و زبان اصلي تدريس در آن را زبان انگليسي انتخاب كنيم تا براي دانشجويان ساير كشورها نيز قابل استفاده باشد.


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 48 منتشر شد

مهرنددر این شماره می خوانید

 • مهندس صراف : در انتخابات آتی مجلس شرکت خواهم کرد
 • تجلیل از ۵ روزنامه نگار برتر در سال ۱۳۸۶
 • سخنی چند در تجلیل وفات شادروان محمد قاسم رحمانپور
 • جوابیه مدیر بیمارستان مرند و جواب مدیر مسئول
 • انتخاب اسماعیل فلاح به ریاست دادگستری شهرستان مراغه
 • قانون گریزی مردم از چیست؟!

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپيام آذربايجان ويژه نامه مرند شماره 160 منتشر شد

پیام آذربایجاندر اين شماره مي خوانيد

 • خسارت شديد به مزارع و باغهاي مرند در پي جاري شدن سيل
 • زنگ خطر براي زمين خواران
 • برخورد قاطع و قانوني با تغيير کاربري غير قانوني اراضي
 • برگزاري سمينار ملي زيست شناسي در دانشگاه آزاد واحد مرند
 • فروش فوق العاده کالاهاي ضروري و پرمصرف از ابتداي تيرماه
 • رقباي ديروز ، رفقاي امروز
 • کسب مقام اول نمايشگاه اختراعات  مالزي توسط سيد سعيد قائم مقامي
 • نجف نيک منش معاون شهردار مرند شد
 • سگ بازي در سالن ورزشي !!!
 • انفجار گاز  خانه اي را ويران کرد
 • کسب رتبه بسيار فعال توسط روابط عمومي دانشگاه آزاد واحد مرند
 • سيد باقر حجازي نماينده شوراي شهر در شوراي شهرستان انتخاب شد

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمهرند شماره 47 منتشر شد

مهرنددر این شماره می خوانید

 • مراسم بزرگداشت مقام معلم
 • مهندس صراف: ضرورت توجه دولت به وضع بیکاری در آذربایجانشرقی
 • تقدیر معاون وزیر کشور از شهردار مرند
 • اخراج یک خبرنگار از اورژانس بیمارستان رازی مرند
 • تصادف جاده ای در مرند چهار کشته داد
 • تبلیغات زود هنگام
 • گرامیداشت هفته هلال احمر و روز جهانی صلیب سرخ

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریانتخابات هیات امنای انجمن ادبی مرند برگزار شد

دوره جدید انتخابات هیات امنای انجمن ادبی استاد شهریار شهرستان مرند، روز گذشته در مجتمع فرهنگی و هنری این شهر برگزار شد.

در پایان مراسم، بعد از انجام رای گیری انتخابات دوره جدید هیات امنای انجمن ادبی استاد شهریار مرند، مجتبی اکبری اسبق با 41 رای، میر داود میر محمد زاده با 30 رای، محمود محمد آقازاده با 20 رای، ریاحی فر و صادق زاده رحیمی هر کدام با 19 رای به عنوان اعضاء اصلی و ابراهیم ترابی و حسین بابایی به عنوان اعضاء علی البدل منتخب دوره جدید هیات امناء انجمن ادبی استاد شهریار شهرستان مرند انتخاب شدند.
> شبستان


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان ویژه نامه مرند شماره 157 منتشر شد

پيام آذربايجاندر این شماره می خوانید

 • مردم مرند در نگرانی به سر می برند !
 • شورای شهر در ((سایه )) نباشد
 • نمایشگاه دائمی فرش در مرند
 • نوسازی مدارس در شهرستان مرند
 • مددی همچنان شهردار است
 • اقتدار تیم فوتبال جوانان خیر در گام اول
 • افتخاری دیگر برای دانشگاه آزاد واحد مرند
 • حسین عالیباف رئیس کمیسیون تحقیقات و پژوهش شورای اصناف کشور شد
 • تقدیر معاون وزیر کشور از مهندس اکبر مددی
 • برگزاری سمینار (زن  ، بهداشت وسلامتي) در دانشگاه آزاد واحد مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 46 منتشر شد

مهرنددر این شماره می خوانید

 • جواد بابائي رئيس شوراي شهر مرند شد
 • مهندس مددي با ۶ راي ابقاء شد
 • آمار نرخ بيكاري در جغرافياي اقتصادي كشور
 • حداقل دستمزد ۱۸۳ هزار تومان تعيين گرديد
 • راه اندازي خط مونتاژ تراكتور در تركيه تا يك ماه آينده
 • ۱۳ پروژه عمراني در منطقه آزاد ارس در حال اجرا يا به اتمام رسيده است
 • همزمان با روز شوراها ، فعاليت رسمي دوره سوم شوراها آغاز گرديد
 • اولين مصاحبه سخنگوي دوره سوم شوراي شهر مرند با مهرند
 • مبارزه با بد حجابي در استان آغاز گرديد

 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریخوش خبر شماره 101 ویژه نامه مرند منتشر شد

خوش خبر در این ویژه نامه می خوانید

 • مددی مجددا شهردار مرند شد
 • جواد بابائی ، به كرسي رياست شوراي شهر مرند نشست
 • نگاهي به زندگي سردار شهيد حاج محمد حسن كسائي
 • شافعي: منطقه مرند و جلفا را به يك مركز دانشگاهي تبديل مي كنيم
 • اختصاص ۷ هكتار زمين براي تعاوني مسكنها در شهرك ميلاد
 • احداث فضاي سبز در ورودي مرند
 • سمينار  زن ، بهداشت ، سلامتي در دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند
 •  دانشگاه پيام نور واحد زنوز  احداث مي گردد

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریسهند تبریز ویژه نامه مرند شماره 115 منتشر شد

سهند تبریزدر این شماره می خوانید

 • شورای شهر جلفا ، شورای شهر نمونه  و برگزیده استانی و کشوری
 • ملاقات صمیمانه دو یار و شاعر پیشکسوت مرندی
 • اهم فعالیتهای شورای حل اختلاف شماره یک جلفا در سه سال اخیر
 • دلسوزان شهر جلفا چه کسانی هستند ؟!!
 • مقاله معاون سیاسی - امنیتی  دادستانی کل کشور
 • آگهی تاسیس شرکت تاج سفید ۲۲۹۵ مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان شماره 155 ویژه نامه مرند منتشر شد

مهد آزادیدر این شماره می خوانید

 • شرکتهای هرمی ، سرابی پوچ
 • بودجه شهرداری سیه رود در سال ۸۵  چهار میلیلرد و چهار صد و پنجان میلیون ریال
 • تاکسی در بستی در مرند!
 • تاسیس اولین بانک خصوصی در شهرستان مرند
 •  هفته سلامت به روایت تصویر و حاشیه آن
 • طرح توسعه صنایه چینی و سرامیک آذرچین
 • خدمات ارزی در شهرستان مرند
 • خیز بلند تیم فوتبال جوانان خیر مرند به قهرمانی در سوپر لیگ استان
 • وضوخانه و سرویسهای بهداشتی مسجد بازار افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت
 • حضور قدرتمند دانشگاه آزاد واحد مرند در دومین نمایشگاه معرفی مراکز تحقیقاتی جهان

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 45 منتشر شد

مهرند   مرند نیوزدر این شماره می خوانید

 • مرغ و برنج و چایی بی کیفیت ...
 • اختصاص بیش از ۲ میلیارد ریال برای بازسازی مساجد جامع و بازار مرند
 • کروبی : نقد سازنده باید در بحث اتحاد ملی لحاظ شود
 • قالیبافان مرندی سالانه بیش از ۱۴ هزار متر مربع فرش دستباف تولید می کنند
 • احداث ترمینال جدید مسافربری مرند در محدوده اصلی جاده ترانزیتی ایران - اروپا
 • منطقه آزاد ارس به قطب پرورش ماهی تبدیل می شود
 • جشنواره سراسری سرودهای محلی ترکی و آذری
 • ۸۰ درصد جویندگان مرندی ، مهارت فنی ندارند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریتاكيد امام جمعه مرند بر ضرورت تعامل اصحاب فرهنگ و رسانه‌ها

امام جمعه مرندامام جمعه مرند گفت: اصحاب فرهنگ براي تحقق فعاليت‌هاي فرهنگي خود به همكاري و تعامل مشترك و عميق با فعالان و خبرنگاران رسانه‌هاي ارتباط جمعي نياز دارند.

به گزارش خبرنگار ايسنا، حجت‌الاسلام علي نعمت‌زاده با اعلام اين مطلب افزود: اصحاب فرهنگ و رسانه‌هاي ارتباط جمعي مكمل يكديگرند و تقابل خاصي با هم ندارند.

وي گفت: فعاليت‌هاي فرهنگي و فرهنگ‌سازي نياز مبرم به مشاركت مردمي دارد.

وي يادآور شد: اصحاب فرهنگ براي تحقق بهينه مجموعه اهداف و فعاليت‌هاي تدوين يافته خود نمي‌توانند اقدامات جامع و برنامه‌ريزي‌هاي فراگيري را انجام دهند.

نعمت‌زاده تاكيد كرد: بدون حضور هدفمند و مشاركت همه‌جانبه مردم در شاخص‌هاي مختلف فعاليت‌هاي فرهنگي رسيدن به اهداف و نتايج جامع و موثر امري ناممكن مي‌باشد.

> ایسنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریخبرنامه داخلی شهرداری مرند ، پیام شهرداری شماره 12 منتشر شد

پیام شهرداری مرنددر این خبر نامه می خوانید

 • حجت الا سلام نعمت زاده : درخت وفضای سبز نشانگر حیات و نشاط جامعه است
 • اتوبوسرانی : با دستگاههی موجود سازمان هر گونه وسیله نقلیه گازی قابل آزمایش است
 • وجود کارخانه بازیافت زباله یکی از شاخصه های توسعه شهری است
 • کریم شافعی : همه باید دست به دست هم دهیم
 • مهندس عباس رنجبر : صنعت مرند نیازمند به حمایت مسئولان دارد
 • اولین تلویزیون ۲۰۰ اینچ رنگی شهری نصب شد
 • روز درختکاری گرامی داشته شد
 • کارنامه تلاش شورای اسلامی شهر و شهرداری مرند روی میز مردم
 • پیام مشترک شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر مرند

مشاهده متن کامل این شماره


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریفرماندار مرند توجه اصولي به وضعيت كاربري فضاهاي آموزشي منطقه را خواستار شد

عباس رنجبر فرماندار شهرستان مرند با اشاره به مشكل كمبود فضاهاي مناسب آموزشي در اين منطقه، گفت: براي رفع اين مشكل انجام اقدامات و بررسي‌هاي كارشناسانه در جهت وضعيت كاربري فضاهاي آموزشي امري ضروري است.

به گزارش ايسنا عباس رنجبر با اعلام اين مطلب خواستار همكاري شهرداري و شوراي اسلامي شهر مرند براي حل و فصل اصولي مشكلات گريبانگير مالكان زمينهاي آموزشي مناطق مختلف شهري شد.

وي گفت: آموزش و پرورش مرند بايستي با همكاري شهرداري به مالكاني كه اراضي آنها داراي كاربري آموزشي است و خواهان مصالح هستند تسهيلات ويژه ارائه كنند تا مشكل اين نوع اراضي به طور اساسي حل شود.

وي خاطرنشان ساخت: با توجه به كثرت ميزان دانش‌آموزان منطقه و مهاجرتهاي بي‌رويه به اين شهرستان نياز است تا براي توسعه فضاهاي مناسب آموزشي منطقه وضعيت اراضي داراي كاربري آموزشي هر چه زودتر روشن شود تا مديريت آموزش و پرورش منطقه در آينده دچار مشكلات مربوطه نشود.

> ایسنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمهد آزادی ویژه نامه مرند شماره 4081 منتشر شد

مهد آزادیدر این شماره می خوانید

 • امام جمعه مرند : وحدت مسلمین ، خنثی کننده اهداف شوف استکبار است
 • شهردار بناب جدید:تعامل هدفمند شورا و شهردرای به تقق مدیریت واحد شهری و اجرای برنامه های  عمرانی تسریع می بخشد
 • مدیر آموزش پرورش مرند خواستار عزم ملی برای افزایش با سوادی شد
 • طی سال گذشته تامین اجتماعی مرند نزدیک به ۶۹ میلیارد ریال انواع تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت به افراد تحت پوشش پرداخت نموده است
 • شهردار مرند : در طول سال جاری ۱۲ پروژه عمران شهری در مرند اجرا و تکمیل می شود

 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنری70 واحد آموزشي در شهرستان مرند نيازمند بازسازي هستند

محمد تقی حیدریمدير آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: متاسفانه تعداد زيادي از مدارس اين شهرستان قدمت بيش از 40 سال دارند و فرسودگي ساختار فيزيكي اين مدارس همواره امنيت جاني و معنوي دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند.

محمدتقي حيدري در گفت‌وگو با خبرنگار ايسنا با بيان اين مطلب افزود: در حال حاضر 70 واحد آموزشي در مناطق مختلف شهري و روستايي اين شهرستان فرسوده هستند و نيازمند بازسازي و استحكام اصولي مي‌باشند.

وي گفت: براي تخريب و بازسازي اين تعداد واحد آموزشي بالغ بر 500 ميليارد ريال اعتبار مورد نياز است كه مسوولان مربوطه استاني بايستي در اين خصوص مديريت آموزش و پرورش مرند را ياري نمايند.

حيدري افزود: سال گذشته براي بازسازي و نوسازي بيش از يكصد كلاس آموزش غير استاندارد در قالب 15 واحد مدرسه قديمي بالاي 30 سال شهرستان بالغ بر 45 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.

> ایسنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمحمد تقی حیدری :83 درصد مردم مرند باسوادند

محمد تقی حیدریمدير آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: نهضت سوادآموزي اين شهرستان با هدف باسواد كردن تمام اقشار كم سواد و بي سواد مناطق شهري و روستايي، درصد باسوادي جمعيت اين شهرستان را از 10/36 درصد در سال 1355 به 16/83درصد در سال 1385 افزايش دهند.

محمدتقي حيدري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: علاوه بر تشكيل كلاس‌هاي سوادآموزي طرح‌هاي مختلفي جهت عدم رجعت نوسوادان به بيسوادي در قالب برنامه پس از سوادآموزي به آموزش مداوم با چاپ بيش از 200 عنوان كتاب مفيد و سودمند طراحي شده كه اين طرح‌ها از سال 1373 به صورت نيمه حضوري (گروه پيگير) و غيرحضوري (خدمات مكاتبه‌اي) شروع شده و مخاطبين اين طرح دارندگان مدرك تحصيلي دوره‌هاي نهضت سوادآموزي و ابتدايي نظام آموزش و پرورش هستند.

> فارس


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه خوش خبر ویژه نامه مرند شماره 97 منتشر شد

خوش خبردر این شماره می خوانید

 • عیدی سیاه برای شهروندان مرندی
 • تلویزیون شهری بر بام شهرداری مرند
 • وقتی تریلرها ترمز می برند...!
 • ناصر صباغ: ادارات دولتی موظف هستند زمین در اختیار سازمان مسکن و شهر سازی بگذارند
 • برجهای ۱۱ طبقه ۱۴۴ واحدی کارکنان شهرداری احداث می گردد
 • نقش و نگارهای مسجد جامع مرند
 • دانشگاه پیام نور زنوز از ترم جدید دانشجو می پذیرد
 • وحید خوش الحان در مسابقات پرورش اندام کشوری سوم شد.
 • دکتر سعید قائم مقامی به عنوان یکی از روسای برتر شورای دانشجویی انتخاب شد

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمرحله دوم طرح واكسيناسيون هپاتيت "B" در آذربايجان شرقي آغاز شد

واکسیناسیونرئيس گروه پيشگيري و مبارزه با بيماري‌‏هاي مركز بهداشت آذربايجان شرقي گفت: متولدين سال 1368 براي واكسينه كردن رايگان خود نسبت به هپاتيت "B" ده روز فرصت دارند تا به مراكز بهداشتي و درماني استان مراجعه كنند.

 به گزارش خبرگزاري فارس ، سيد رضا فرشاد امروز در جمع خبرنگاران افزود: بيش از 98 درصد در مرحله اول كه بالغ بر 78 هزار نفر مي‌شدند به صورت رايگان واكسينه ‌‏شدند كه بايد براي انجام مرحله دوم واكسينه به مراكز ياد شده مراجعه كنند.
وي گفت: مرحله دوم و سوم اين طرح به منظور پوشش ايمني بيشتر صورت مي‌‏گيرد و افرادي كه در مرحله اول شركت نكرده‌‏اند، مي‌‏توانند از اين مرحله واكسيناسيون خود در مقابل هپاتيت "B" استفاده كنند.
مرحله اول جهت واكسيناسيون در مقابل هپاتيت "B" از 15 تا 29 اسفند ماه به صورت همزمان در سراسر كشور اجرا شد.

 > فارس


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان ویژه نامه نوروزی مرند شماره 152 منتشر شد

پيام آذربايجاندر این شماره می خوانید

 • گرامیداشت روز  درختکاری
 • تصاد ف خونيین و مرگبار در شهر مرند
 • معلم  ، نان و دیگر هیچ ...؟
 • اعضاء انجمن نمایش مرند معرفی شدند
 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند در یک نگاه
 • بازدید رئیس دادگستری مرند از زندان مرند
 • دانشگاه آزاد جلفا در منطقه آزاد ارس کلنگ زنی شد
 • گوشی تلفن همراه بدون گارانتی نخرید؟
 • گزارشی از عملكرد شرکت تعاونی مسکن کارگران شهرداری مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریاعضاء انجمن نمايش مرند معرفي شدند

به گزارش نشريات پيام آذربايجان و سهند تبريز ، اعضاء انجمن نماي مرند طي جلسه اي با حضور  شهرام خدائي ، رئيس امور هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي استان و محمد حسين شناور ، رئيس اداره فرهنگ ارشاد  اسلامي مرند با حضور اعضاء انتخاب و معرفي شدند.

آقايان سعيد شير محمدي به سمت  رئيس انجمن نمايش - علي كبود چشم ، نائب رئيس ، حميد حميدي ، خزانه دار - احد اجاق زاده ، بازرس ، مير حميد رضائي ، منشي انجمن نمايش مرند  انتخاب گرديدند.

> پیام آذربایجان  ، شماره ۱۵۲


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 44 منتشر شد

نشريه مهرند  از اخبار روز مرنددر این شماره می خوانید:

 • تورم و رابطه آن با فقر
 • آخرین جزئیات  از فرار شهرام جزائری
 • استیضاح فرشیدی ، وزير آموزش و پرورش
 • گزارش كلنگ زني كارخانه بازيافت زباله
 • بهره برداري از پروژه بلوار عباسي ، ورودي مرند - تبريز

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریسهند تبريز ويژه نامه مرند و جلفا شماره 108 منتشر شد

سهند تبريزدر اين شماره مي خوانيد

 • شوراي شهر جلفا ، شوراي برتر استاني و كشوري انتخاب شد
 • تجمع معلمان در مقابل ساختمان مجلس
 • اشعار تركي از شهريار
 • منطقه آزاد ارس از سرمايه گذاري بومي ممانعت مي كند
 • نويسنده با خطوط قرمز كشورش آشناست
 • سكوت يا فرياد
 • انتخابات  اعضاي جديد انجمن نمايش مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 43 منتشر شد

نشريه مهرند  از اخبار روز مرند در این شماره می خوانید:

 • لايحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق در هاله اي از ابهام ؟!
 • گرانیها و نگرانیها در آستانه عید
 • قاچاقچی اسلحه در بناب دستگیر شد
 • مخترع جوان مرندی : دیگر هواپیمایی سقوط نمی کند
 • ۶ درصد معلمان استان حداقل حقوق را دریافت می کنند
 • پس از ۹ سال گاز استریل جا مانده در بدن بیمار با جراحی خارج شد.

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان شماره 150 ویژه نامه مرند منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید

 • شرکتهای هرمی از شعار تا واقعیت
 • ورزش بهتر است یا مواد مخدر؟!
 • عملکرد و برنامه های راه و ترابری مرند
 • مسابقه :شهردار آینده مرند چه کسی است !؟
 • حوضخانه و سرویسهای بهداشتی مسجد بازار بزودی به بهره برداری می رسند
 • مصاحبه با مهندس اکبر مددی شهردار مرند
 • مصاحبه با مدیر موسسه انتشارات قمری
 • تنها دلخوشی ما ایجاد اشتغال برای جوانان است

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریخوش خبر ویژه نامه مرند شماره 93 منتشر شد

خوش خبردر این شماره می خوانید

 • شهر دار مرند : بودجه سال ۱۳۸۶ ، ده میلیارد تومان
 • پل خروجی مرند به طرف دانشگاه آزاد بزودی تعریض می شود.!!
 • صادقیان : تاکنون حدود ۴۰۰ خودرو در مرند دوگانه سوز شده اند
 • اولین تلویزیون شهری در مرند نصب و راه اندازی می شود
 • سعید شیر محمدی رئیس انجمن نمایش مرند شد
 • نمایشگاه کتاب و نرم افزار محرم در مرند برگزار گردید
 • زبان مادری چیست و چرا اهمیت دارد؟
 • جدی بگیرید...

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمهد آزادی ویژه نامه شماره 4042 مرند منتشر شد

مهد آزادی در این ویژه نامه می خوانید:

 • شافعی : تداوم حیات شوراها با تعامل اعضای آن مرتبط است
 • امام جمعه مرند: آرمانهای متعالی اسلام زمینه ساز تداوم وحدت ملی است
 • شهردار جدید بناب : بودجه سال آتی شهرداری بناب جدید افزایش می یابد
 • فرماندار مرند: منابع آبهای زیرزمینی مرند با کسری آب مواجه است
 • قهرمانی تیم والیبال مرند در مسابقات جوانان استان
 • اطلاعیه مهم شهرداری مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریبهره برداري از مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان مرند

همزمان با ايام ا... دهه فجر انقلاب اسلامي ايران مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان مرند به بهره برداري رسيد.

با حضور احمدي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان،‌نماينده ولي فقيه و امام جمعه مرند،‌فرماندار و جمعي از مديران و روساي ادارات شهرستان مرند مجتمع فرهنگي و هنري اين شهرستان به بهره برداري رسيد.

احمدي مديركل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان در اين مراسم طي سخناني با اشاره به دهه فجر انقلاب اسلامي گفت: دنياي غرب و بخصوص دولت آمريكا با پيروزي انقلاب اسلامي ايران نفوذ و  اقتدار خود را بر منطقه خاورميانه و بسياري از كشورهاي جهان از دست دادند و در حال حاضر نيز با تبليغات دروغين و فرافكني تحت عنوان جنگ و تهديد، درصدد تكرار ناكامي هاي گذشته خود در رودررويي با اسلام و ايران اسلامي هستند.

وي عمر 28 ساله نظام جمهوري اسلامي ايران را مايه خير و بركت براي ملت ايران و همه آزاديخواهان جهان عنوان و تاكيد كرد : ملت هاي آزاده جهان حريت و اقتدار امروزي خود ،‌در برابر استكبار جهاني را مديون مبارزات حضرت امام خميني (ره) هستند.

احمدي در ادامه سخنان خود ، افتتاح و بهره برداري از مجتمع فرهنگي و هنري مرند را از بركات و عنايات خادمان و خدمتگزاران واقعي دولت اسلامي ذكر كرد و گفت: همه ما مديون اسلام و انقلاب اسلامي هستيم و تا مي توانيم بايد در راه عظمت و پيشرفت كشور و سرزمينمان بكوشيم.

وي در خاتمه با ارائه گزارشي از روند اجرايي و تكميل مجتمع فرهنگي و هنري شهرستان مرند گفت: اين پروژه در مساحتي بالغ بر دو هزار مترمربع و با اعتباري حدود 309 ميليون تومان توسط بنياد مسكن انقلاب اسلامي ساخته شده است.

در ادامه شناور رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند طي سخناني دهه فجر انقلاب اسلامي را بركتي بزرگ براي پايان دادن بر عظمت و اقتدار پوشالي دنياي غرب دانست و بهره برداري از مجتمع فرهنگي و هنري مرند را به عنوان يكي از پروژه هاي بزرگ و مورد نياز براي توسعه فعاليتهاي فرهنگي و هنري اين شهرستان عنوان كرد.

> ايرنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریویژه نامه مرند سهند تبریز شماره 102 منتشر شد

Sahand Tabrizدر این شماره می خوانید:

 

 • سرمایه گذاری ۱۵ میلیارد دلاری یک شرکت چینی در منطقه آزاد ارس
 • اکبر مددی :بودجه سال ۸۶ شهرداری ُ ۶ درصد افزایش خواهد داشت.
 • نگرشی بر انتخابات اخیر مرند
 • اعضاء سومین دوره شورای شهر مرند
 • سر مقاله : ظهور دموکراسی پوپولیستی
 • شورا ها و حقوق مردم
 • انتخابات اتحادیه صنف رایانه برگزار گردید
 • استعفای مهندس طهمزی از معاونت شهرداری مرند
 • اطلاعیه مهم شهرداری مرند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینمایشگاه کتب اسلامی در مرند برپا می شود

همزمان با ایام محرم و سالگرد دهه فجر انقلاب اسلامی، نمایشگاه بزرگ کتب اسلامی و دینی در مرند برپا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مرند، رییس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مرند گفت: این نمایشگاه به منظور بزرگداشت ایام محرم، عاشورای حسینی و همچنین نکوداشت سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران به همراه بخش نمایشگاه نرم افزارهای دینی و مذهبی، عاشورایی و انقلابی و محصولات مرتبط جهت تبلیغ و اشاعه فرهنگ عاشورا و انقلاب حسینی برپا می شود.

محمد حسين شناور افزود: این نمایشگاه متشكل از اداره آموزش و پرورش این شهرستان، تبلیغات اسلامی، دانشگاه آزاد اسلامی، ناحیه مقاومت بسیج و سپاه اوقاف و امور خیریه از پنجم بهمن ماه سال جاری به مدت دو هفته در محل سالن مجتمع فرهنگی و هنری مرند دایر خواهد بود.

وی تصریح کرد: در این نمایشگاه زندگانی ائمه معصومین، پیامبر اعظم (ص)، ادعیه، اخلاق و معارف اسلامی و دیگر منابع و کتب دینی دانشگاهی و اسلامی و همچنین کتب موضوعی انقلاب اسلامی و حضرت امام خمینی(ره) به همراه نرم افزار های مذهبی و دینی جهت بازدید علاقه مندان عرضه خواهد شد.

گفتني است، اين نمايشگاه به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند و همکاری ستاد برگزاری نمايشگاه كتاب و نرم افزار محرم در مرند بر پا خواهد شد.
> شبستان


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریسومين واحد بين‌المللي دانشگاه آزاد اسلامي در جلفا راه اندازي مي‌شود

Azad UNبه گزارش ایسنا، دكتر مهستي معاون امور بين الملل دانشگاه آزاد اسلامي به منظور هماهنگي‌هاي لازم در خصوص راه اندازي واحد بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي در شهرستان جلفا با مشاركت يكي از دانشگاه‌هاي معتبر لندن ، از اين شهر مرزي بازديد كرد.

در اين بازديد، دكتر مهستي ضمن ديدار با رييس واحد مرند و رييس مركز، با مسوولان منطقه آزاد تجاري شهر مرزي جلفا، ‌فرماندار و مسوولان ادارات اين شهر تشكيل جلسه داد و گفت: بنا داريم با همكاري مسوولان اين شهرستان، سومين واحد بين المللي دانشگاه آزاد اسلامي را پس از بررسي پتانسيل‌هاي موجود در منطقه به خصوص منطقه آزاد تجاري شهر مرزي جلفا هرچه زودتر راه اندازي كنيم.

گفتني است، در پايان فرماندار و رييس منطقه آزاد تجاري جلفا براي تامين زمين و ساير كمك‌هاي مورد نياز با مسوولان دانشگاه به توافق‌هايي دست يافتند.

> ایسنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان شماره 146 ویژه نامه مرند منتشر شد

Payam-e -Azarbayjanدر این شماره می خوانید

 • پیروز واقعی انتخابات ،مردم هستند
 • اورژانس مرند (۱۱۵) نیاز به درمان دارد !
 • سیمای گردشگری شهرستان مرند
 • پیست اسکی پیام ، چشم انتظار حمایت مسئولین
 • افتتاح ساختمان جدید انجمن حمایت از بیماران کلیوی
 • حل مشکلات با اجرای دقیق قانون امکان پذیر است

 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمهد آزادی ویژه نامه مرند شماره 4014 منتشر شد

مهد آزادیدر این ضمیمه می خوانید

 • فرماندار مرند : مسئولان فقط دغدغه خدمتگذاری را داشته باشند
 • امام جمعه مرند: گشترش تجمل گرایی هویت جامعه را خدشه دار می کند.
 • مهندس سید تقی یعقوبی  معاون جدید آموزشی ، دانشگاه آزاد  مرند شد
 • مهندس سعید یزدچی معاون جدید پژوهشی ، دانشگاه آزاد واحد مرند شد
 • دو دانش آموز مرندی به مجلس دانش آموزی راه یافتند
 • ۱۴ محور ارتباطی مناطق روستایی بهسازی و آسفالت می شود
 • معرفی مسئول ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی مرند
 • راهداران نمونه مرند انتخاب و معرفی شدند

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه مهرند شماره 41 منتشر شد

Mehrandدر این شماره می خوانید

 • شهردار منتخب دوره سوم شورای شهر چه کسی خواهد بود؟
 • فرماندار مرند: مسئولان اجرائی همیشه دغدغه خدمت خالصانه به مردم را داشته باشند.
 • یاداشت مدیر مسئول
 • برگزاری همایش بزرگداشت هفته جهاد کشاورزی در مرند
 • پوستر چسبانی یا پوستر آویزی و چهره شهر
 • رای بی سابقه یک کاندیدای خانم درمرند

بقیه اخبار چند روز اخیر مرند نیوز  را در مهرند نیز می توانید مطالعه فرمایید


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریخوش خبر شماره 87 ویژه نامه مرند منتشر شد

خوش خبردر این شماره می خوانید

 • تحلیلی بر انتخابات سومین دوره شوراهای اسلامی مرند
 • گفتگو با دکتر احمدی نیا (عضو علی البدل شورای شهر مرند)
 • گفتگو با مدیر عامل اتحادیه شرکتهای تعاونی مسکن مرند
 • تشریح عملکرد انجمن حمایت از بیماران کلیوی از زبان محمد نهنگ
 • آیا صدام ضد آمریکایی بود؟! عطاءاله مهاجرانی
 • دانشگاه آزاد واحد مرند به واحد بسیار بزرگ  نوع ب تبدیل می شود
 • مسیرهای ویژه تاکسی و سوء استفاده برخی رانندگان تاکسی
 • لطفا مسئولین محترم شهری بخوانند
 • تاکسی ها روزهای بارانی و برفی کجا می روند؟
 • آکهی مزایده سازمان اتوبوسرانی مرند

 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینهادينه شدن فرهنگ پژوهش در كشور مستلزم توجه به آن در برنامه درسي مدارس است

دانشگاه آزادرييس دانشگاه آزاد اسلامي مرند گفت:‌ مقوله تحقيق و پژوهش زير بناي رشد و توسعه همه جانبه كشورهاي پيشرفته و در حال توسعه مي‌باشد و در اين رابطه پويا كردن اهداف پژوهشي براي توسعه جامعه ضرورت دارد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، دكتر مسعود قائم مقامي هداوه در جمع دانشجويان اين دانشگاه با تاكيد بر ضرورت فرهنگ‌سازي هدفمند در زمينه شكوفا كردن زير ساخت‌هاي لازم تحقيق و پژوهش در جامعه، اجرا و به كارگيري نتايج پژوهش‌هاي انجام شده را مهم ترين اصل كاربردي مقوله پژوهش و تحقيق ذكر كرد.

وي گفت: در حال حاضر نيز برخوردار نبودن كشور از كادر پژوهشي مورد نياز از مشكلات جدي در مسير توسعه پژوهش محسوب مي‌شود.

وي بر ضرورت فراگير كردن اهداف و برنامه‌هاي تحقيقي و پژوهشي در مدارس و مراكز دانشگاهي تاكيد كرد و گفت: بدون شك اگر آموخته‌هاي دانشجويان و دانش آموزان با تحقيق و پژوهش همراه نباشد بار علمي اندكي خواهد داشت.

دكتر قائم مقامي، ايجاد و تقويت زمينه‌هاي اقتصادي را عامل موثري در توسعه پژوهش در كشور عنوان و در عين حال خاطرنشان كرد كه نمي‌توان دليل اصلي ضعف و عقب ماندگي در تحقيق و پژوهش را مسائل مادي دانست، زيرا ضعف‌هاي فرهنگي نيز در اين زمينه موثر است و بايستي براي رفع آنها بيش از گذشته اهتمام ورزيد.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي مرند تصريح كرد: براي اينكه در آينده از سرمايه‌هاي ارزشمند انساني برخوردار باشيم، بايد عملا به شكوفايي جامع اهداف تحقيقي و پژوهشي بخش‌هاي مختلف جامعه اهميت ويژه قائل شويم.

وي گفت: اگر قرار باشد فرهنگ پژوهش به عنوان راهبرد در كشور نهادينه شود بايد اين فرهنگ در ميان كودكان ايجاد و پژوهش به عنوان يك رويكرد مهم و اساسي در برنامه ريزي درسي دانش آموزان گنجانده شود.

دكتر قائم مقامي با اشاره به لزوم عمومي كردن تحقيق، پرسشگري و پژوهشگري در ميان دانش آموزان و دانشجويان افزود: ترويج روحيه تحقيق و پژوهش و تدبر بايستي در ساختار كلي نظام آموزش و پرورش جامعه عملا نهادينه شود.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي مرند از كافي نبودن اعتبارت پژوهشي، نبود فرهنگ تحقيق و پژوهش در كشور، كمبود وسائل مورد نياز تحقيق، ضعف اطلاع رساني و عدم نياز سنجي به عنوان مهم ترين مشكلات پژوهش كشور ياد كرد.

> ایسنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریویژه نامه انتخاباتی نشريه سهند تبريز (مرند)منتشر شد

Sahand Tabrizدر اين شماره مي خوانيد

 • يك چه بايد كرد ديگر ! مير جعفر حسيني
 • معرفي چند تن از كانديداهاي شوراي شهر مرند
 • عباس رنجبر : شوراها نماد عيني مديريت مردم بر مردم مي باشند.
 • فصل انتخابات شوراها
 • آسيب شناسي شوراها ، بايد انتخاب واقعي را به مردم سپرد
 • معتبر ترین نشان ملی فرانسه به شیرین عبادی اهداء شد.
 • گوشه ای از مشکلات مولفان و  نویسندگان

 شماره ۹۴ نشریه سهند تبریز را از روزنامه فروشیها می توانید تهیه کنید.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 40 منتشر شد

مهرنددر این شماره می خوانید

 • نامه مهم دکتر یحیوی و حاج محمد ابراهیمی به مهرند
 • نقدی اجمالی بر عملکرد دوره دوم شورای شهر مرند
 • عدالت در مدیریت
 • کارآمدی شوراها در استفاده از سرمایه اجتماعی (مددی)
 • وظایف فرهنگی و اجتماعی شوراها

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریپیام آذربایجان شماره 139 ویژه نامه مرند منتشر شد

Payam-e -Azarbayjanدر این شماره می خوانید

 • نشست رئیس اداره فرهنگ ارشاداسلامی  مرند با خبرنگاران
 • تاسیس سازمان  بهسازی و نوسازی شهر مرند وابسته به شهرداری مرند
 • بزرگترین روستای پلکانی کشور در حسرت آسفالت ؟
 • علت انتقال دفتر سرپرستی موسسه قرض الحسنه جوانان خیر مرند به تبریز
 • عملکرد شورای اسلامی شهر مرند به روایت تصویر
 • خط ویژژژژژژه!  تاکسی و خودروهای امدادی و پلیس
 • آگهی تشکیل مجمع عمومی انجمن صنفی شرکتهای خدماتی مرند و جلفا
 • پای صحبت  مهندس طهمزی  معاون شهرداری مرند

این شماره پیام آذربایجان را از روزنامه فروشیهای سطح شهر می توانید تهیه کنید.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریانتخابات انجمن نمایش شهرستان مرند

انتخابات انجمن نمایش شهرستان مرند با حضور 8 نفر کاندیدا از فعالان تئاتر مرند به زودی درمرند برگزار خواهد شد.
نامزدهای هیات امنای انجمن نمایش مرند .سعید شیر محمدی ـ نازلی نادردل ـ محمد اسکندری ـ علی کبود چشم ـ موسی احمدی مرند ـ غلامرضا رزاقی ـ جواد ندیمی ـ و حمیدحمیدی می باشند .
 

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریفراخوان پنجمین جشنواره تئاترجوان مرند

اداره فرهنگ وارشاد اسلامی مرند در نظر دارد با همکاری انجمن نمایش پنجمین جشنواره شهرستانی تئاتر جوان مرند را با هدف ایجاد فضای مناسب جهت جذب استعدادهای نمایشی جوانان فعال شهرستانی مرند ـ هادیشهر وجلفا وپرورش خلاقیت هنرمندان عرصه تئاتر برگزار نماید.
شرایط واولویتها:
1ـنمایشهایی که از مضامین مذهبی ودینی وارزشهای دفاع مقدس بهره بگیرند در اولویت انتخاب خواهند بود
2ـارائه سه نسخه از متن نمایشی به همراه مجوز کتبی نویسنده الزامی است.
3ـمحدودیتی در انتخاب نمایشنامه های ایرانی وخارجی وجود ندارد نمایشهایی که از نمایشنامه های نویسندگان بومی بهره بگیرند در اولویت انتخاب خواهند بود.
4ـ جشنواره در محدوده شهرستان مرند ـ جلفا وهادیشهر برگزار خواهد شد نمایشهای متقاضی شرکت از شهرستانهای دیگر می توانند در بخش ویژ ه شرکت نمایند ضمنا دبیر خانه جشنواره در خصوص اسکان وپذیرایی از گروههای شرکت کننده معذور خواهد بود
5ـ برای هر یک از گروههای شرکت کننده دو اجرا در نظر گرفته خواهد شد.
> ایران تئاتر    متن کامل در ادامه خبر ...

 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه سهند تبریز ویژه نامه مرند شماره 90 منتشر شد

Sahand Tabrizدر این شماره می خوانید

 • تورم در بخش مسکن و مراکز استیجاری
 • ضرورت مشارکت در انتخابات شوراها
 • رنجبر: مسئولان نباید از امکانات دولتی به نفع نامزدها استفاده کنند
 • اخبار انتخابات مرند و جلفا
 • حکم اعدام صدام حسین صادر شد
 • ضمانت اجرایی  و حمایت عملی از حقوق بشر
 • نقدی بر یک سخن رئیس جمهوری

ویژه نامه  مرند ، سهند تبریز را  در ۸ صفحه از روزنامه فروشیهای سطح شهر می توانید تهیه کنید.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریآغاز فعالیت انجمن حمایت از بیماران دیابتی شهرستان مرند

عکس از اخبار روز مرندانجمن حمایت از بیماران دیابتی در ۱۱ آبان ۸۵ همایش عمومی با عنوان ((دیابت و من)) در محل فرهنگسرای شهرداری برگزار نمود.

سخنرانان این همایش دکتر عبدلی (متخصص داخلی) و آقای رنجبر (کارشناس تغذیه)بودند.

برگزارکنندگان همایش که ظاهرا همگی از خانمهای فعال در NGOهای  بشر دوستان هستند  برنامه ها و اهداف انجمن را تشریح نموده  و از برگزاری همایش بزرگتر و یک کنسرت موسیقی به نفع بیماران قندی خبر دادند.

خانمها خرسندی ، جاوید و ملیحه عزیز پور شاعره جوان و با استعداد  از فعالان اصلی این انجمن هستند که از همکاری دکتر یحیوی ، رهبر سعادت ، روکا و موسی احمدی مرند به عنوان همشهریان علاقه مند به مسائل دیابتی بهره می برند.

> نشریه مهرند شماره ۳۹ 


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریهفته نامه مهرند شماره 38 منتشر شد

مهرنددر این شماره می خوانید

 • دکتر یحیوی و حاج محمد ابراهیمی در انتخابات شورای شهر ثبت نام نکردند
 • لیست احتمالی کاندیدهای دوره سوم شورای شهر مرند
 • علل استقبال ضعیف در کاندیداتوری شورای شهر و روستا
 • مهندس مددی و آسیب شناسی شوراها
 • سالنهای ورزشی و انتظارات جوانان
 • امکانات رفاهی شهر مرند در شان مردم مرند نیست

شماره ۳۸ هفته نامه مهرند در ۴ صفحه به قیمت ۵۰ تومان در دسترس شماست


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه پیام آذربایجان شماره 134 منتشر شد

پیام آذربایجاندر این شماره می خوانید

 • جشن بزرگ گلریزان در شهرستان مرند
 • گزارش عملکرد صندوق قرض الحسنه جوانان خیر مرند
 • فعالیتهای دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند
 • مانور سازمان آتش نشانی مرند
 • مدرن ترین بازار بین المللی شمال غرب کشور
 • گرامیداشت روز جهانی کودک در مرند
 • اولین یادواره ۱۱۰ شهید شهر جدید بناب
 • وجود زندانیان غیر عمد در شان مردم مرند نیست

این شماره در ۸ صفحه به قیمت ۵۰  تومان در دسترس شماست


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریجشن بزرگ گلریزان در شهرستان مرند برگزار مي شود

جشن بزرگ گلریزان با حضور خیرین چهار شهر زنوز ، یامجی ، کشک سرای و بناب جدید 24 مهر ماه از ساعت 20الی 21 در محل تالار معلم مرند برگزار مي شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مرند، داود همت زاده رئیس زندان مرند و دبیر جشن گلریزان این شهرستان ضمن اعلام این خبر افزود: این جشن بزرگ خیر خواهانه با همکاری شهر مرند و4 شهر تابعه این شهرستان به منظور آزاد سازی زندانیان آبرومند و مساعدت به خانواده های بی بضاعت آنان ترتیب خواهد یافت.

وی خاطر نشان ساخت: مردم مومن و متدین و نوعدوست شهرستان مرند ضمن شرکت در این جشن بزرگ و خداپسندانه ، می توانند جهت واریز کمکهای مالی خود به شماره حساب 10550 بانک ملی شعبه بازار مرند بنام انجمن حمایت از زندانیان و یا شماره حساب11611بنام ستاد دیه اقدام كنند.

همت زاده از عموم مردم متدین و مومن و نو عدوست شهرستان مرند جهت امداد و کمک رسانی به انسان های محروم و آبرومند با تأسی از مولی الموحدین ،علی «ع» در خواست همکاری كرد.
> شبستان


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمسابقه قرآنی ''مطلع النور'' در مرند برگزار شد

همزمان با ماه مبارک رمضان مسابقه قرآنی ''مطلع النور'' با حضور فعالان قرآنی در مسجد یالدور مرند برگزار شد.

در این آیین معنوی که جمع کثیری از قاریان و حافظان قرآن کریم از شهرستان مرند در آن حضور داشتند، 84 نفر در رشته قرائت قرآن کریم ( زیر 16 سال و بالای 16 سال) و 25 نفر حافظ قرآن کریم از جزء سی ام قران (در تمام مقاطع سنی ) در حضور نماینده ولی فقیه در مرند و نیز حجت الاسلام اسماعیل فاضل شرق امام جماعت مسجد یالدور به رقابت پرداختند .

طی این مراسم امام جمعه مرند در سخنانی گفت: قرآن کریم عامل هدایت، شفا، انسان ساز و هدایتگر بشر است و قرائت همراه با فهم معانی گهربار آن باید مورد توجه همگان قرار گیرد .

حجت الاسلام نعمت زاده در ادامه خاطر نشان ساخت: قاریان و حافظان قران کریم باید از حرص، حسد ، کبر و غفلت به دور باشند و این کلام بزرگ الهی را سرمشقی برای سعادت دنیوی و اخروی خود قرار دهند و فرامین و دستورات قران کریم را سر لوحه زندگی خود سازند.

محمد حسین شناور ، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مرند نیز در حاشیه برگزاری این برنامه با اشاره اهداف برگزاری این مسابقه گفت: قرآن کریم و تکریم منزلت قاریان و حافظان قرآن از اهداف بزرگ فرهنگی و اسلامی ماست، و هنر آن است که بتوانیم آموزه ها و تعالیم انسان ساز قرآن کریم را وارد صحنه تئاتر، شعر ، ادب ، موسیقی و دیگر هنرها سازیم و قرآن این کتاب انسان ساز را به اجتماع و مردم بشناسانیم.

> شبستان


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه سهند تبریز ویژه نامه مرند و جلفا شماره 85 منتشر شد

سهند تبريزدر این شماره می خوانید

 • گرانی در ماه مبارک رمضان
 • حقوق ملت را در قانون اساسی پاس بداریم
 • انتقاد شدید مدیر عامل منطقه آزاد ارس از حفاظت محیط زیست
 • از شورای شهر تا دموکراسی
 • محمد حسین شناور ،  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد مرند شد
 • پل ورودی مرند - تبریز احداث می شود
 • تاسیس اتحادیه صنف رایانه مرند
 • برگزاری جشن تجلیل از جانبازان و دانش آموزان کارکنان شهرداری مرند

ویژه نامه مرند و جلفا ضمیمه رایگان شماره ۸۵ هفته نامه سهند تبریز است.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریشش رشته جدید کارشناسی و کارشناسی ارشد در پیام نور مرند دایر می شود

رييس دانشگاه پيام نور مركز مرند از ايجاد شش رشته جديد كارشناسي و كارشناسي ارشد در اين واحد خبر داد.

دكتر مقصود اكبرزاده در گفت‌وگو با ایسنا افزود: با آغاز سال تحصيلي جديد پذيرش دانشجو در رشته فيزيك حالت جامد در مقطع كارشناسي انجام مي‌شود و در رابطه با ساير رشته‌ها نيز با صدور مجوز از سوي شوراي عالي گسترش وزارت علوم، تحقيقات و فناوري بزودي رشته‌هاي جديد مهندسي فضاي سبز، مهندسي كامپيوتر، مهندسي صنايع در مقطع كارشناسي و شيمي تجزيه و شيمي معدني در مقطع كارشناسي ارشد در اين مركز دانشگاهي ايجاد و راه اندازي خواهند شد.

رييس دانشگاه پيام نور مرند با اشاره به اينكه در پايان هر سال تحصيلي بطور ميانگين بيش از 550 دانشجو از اين مركز فارغ التحصيل مي‌شوند خاطر نشان ساخت: در وضعيت فعلي 7 نفر به عنوان عضو هيات علمي و 130 نفر به عنوان مدرس در اين مركز دانشگاهي فعاليت دارند.   > ایسنا


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمحمد حسین شناور ، رئيس اداره ارشاد مرند شد.

محمد حسين شناورطي مراسم ويژه اي محمد حسين شناور به عنوان رئيس جديد اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي شهرستان مرند منصوب شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از تبریز، در اين مراسم معارفه كه در محل سالن آمفي تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي مرند ترتيب يافته بود فرماندار مرند، مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و جمعي از هنرمندان، اديبان و شخصيت هاي فرهنگي و هنري و مسئولين ادارات شهرستان در آن حضور داشتند.
گفتني است محمد حسين شناور قبلآ مسئوليت هاي مختلفي در آموزش و پرورش مرند داشته اند وي داراي فوق ليسانس تاريخ و فلسفه قديم و تربيت اسلامي مي باشد و اخيرا نيز به عنوان معاون پرورشي هنرستان فني رفيعيان مرند مشغول خدمت بودند.
> شبستان


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریدانشجويان دانشگاه‌هاي آذربايجان شرقي از مرند بازديد كردند

تعدادي از دانشجويان دانشگاه‌هاي استان‌ اذربايجان شرقي در قالب طرح ملي ايران مرز پرگهر از مراكز تحقيقاتي صنعتي و گردشگري شهرستان مرند بازديد كردند.

به گزارش ايسنا، در اين مرحله از طرح ايران مرز پرگهر كه به همت معاونت فرهنگي جهاد دانشگاهي واحد آذربايجان شرقي برگزار شد، دانشجويان شركت كننده در اردو، از موسسه‌ تحقيقات واكسن و سرم سازي رازي شمال غرب كشور، شركت كشت و صنعت تكدانه و جاذبه‌هاي طبيعي، گردشگري و آثار تاريخي شهرستان مرند ازجمله شهر توريستي زنور و مسجد جامع بازديد كردند.

در اين اردوي يك روزه نزديك به 40 تن از دانشجويان دانشگاه‌ها و موسسات مختلف آموزش عالي استان حضور داشتند.

لازم به توضيح است، دومين دوره‌ طرح ملي ايران مرز پرگهر با هدف ‌آشنايي دانشجويان با دستاوردهاي علمي‌وفني كشور، برقراري ارتباط بين قشر تحصيل كرده و نخبه با مراكز صنعتي و اقتصادي جهت جلوگيري از فرار مغزها و زمينه سازي براي آشنايي دانشگاهيان با ميراث فرهنگي و معنوي كشور برگزار مي‌شود.  > ایسنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریمقاله عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد مرند در کنگره بین المللی اسپانیا پذیرفته شد.

مقاله عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند در كنگره بين المللي اسپانيا پذيرفته شد.
به گزارش ايلنا، مقاله" فلور زرگري"، عضو هيات علمي دانشگاه آزاد اسلامي واحد مرند با عنوان "ارزيابي شيوع چاقي، نوع چاقي و عادات غذايي شايع در زنان مراجعه كننده به دفتر مشاوره رژيم درماني" در كنگره:WORLD CONGRESS OF PUBLIC HEALTH NUTRITION به صورت پوستر پذيرفته شد.
اين كنگره از 28 تا 30 سپتامبر 2006 در كشور اسپانيا برگزار مي‌‏شود.  > ایلنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریفرسودگي مدارس مرند، جان دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند

خبرگزاري فارس: مدير آموزش و پرورش شهرستان مرند گفت: متأسفانه تعداد زيادي از مدارس اين شهرستان، داراي قدمت بالاي 40 سال است و فرسودگي ساختار فيزيكي اين مدارس همواره امنيت جاني دانش‌آموزان را تهديد مي‌كند.

محمد‌تقي حيدري در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: در حال حاضر 70 واحد آموزشي در مناطق مختلف شهري و روستايي اين شهرستان، فرسوده و نيازمند بازسازي و استحكام‌بخشي اصولي هستند.
وي اضافه كرد: براي تخريب، بازسازي و تجهيز اين واحدهاي آموزشي قديمي، اعتباري بالغ بر 500 ميليارد ريال مورد نياز است كه مسئولان مربوطه استاني بايد در اين خصوص مديريت آموزش و پرورش شهرستان مرند را بيش از گذشته مساعدت‌ كنند.
حيدري خاطر‌نشان كرد: در سال جاري براي بازسازي و نوسازي بيش از 100 كلاس آموزشي غيراستاندارد در قالب 15 واحد مدرسه قديمي بالاي 30 سال مناطق شهري و روستايي شهرستان مرند، اعتباري بالغ بر 45 ميليارد ريال جذب و صرف خواهد شد.
> فارس


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه پیام آذربایجان شماره 125 منتشر شد

Payam Azarbayjan Logoعناوین این شماره:

 • رئیس شورای شهر سکوت را شکست.
 • اولین نمایشگاه صنایع دستی هنرمندان
 • عادل حقیقت رئیس مجمع امور صنفی مرند شد
 • تریلی در شهر ...؟
 • شهرداری مرند مجری اجرای طرح GIS شد
 • رئیس جدید دانشگاه آزاد واحد مرند معرفی شد
 • افتتاح پارکینگ بزرگ پاساژ حاج کمال
 • جشن میلاد حضرت علی (ع) و روز خبرنگار

این شماره در ۸ صفحه به قیمت ۵۰ تومان در روزنامه فروشیها در دسترس شماست.


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریلیست قیمت خطوط اینترنت پرسرعت در شهرستان مرند

شرکت اندیشه وران آذربایجان جدیدترین لیست قیمت خطوط اینترنت پرسرعتADSL

خود را بدین شرح اعلام داشت.

تعرفه ها

  

نوع سرویس سرعت دريافت ترافيك مجاز قیمت ماهانه اشتراك هر  گيگ ترافيك اضافي
حجمي 64KB 3GB 20000T 6000T
حجمي 64KB 6GB 30000T 6000T
حجمي 128KB 3GB 30000T 8000T
حجمي 128KB 6GB 40000T 8000T
حجمي 256KB 3GB 40000T 12000T
حجمي 256KB 6GB 45000T 12000T
زماني 64KB 40 ساعت در ماه 12000T --------

نماندگان فروش ، نحوه پرداخت ، قیمت مودم و دیگر مسائل مربوط را در ادامه خبر بخوانید.


 
[ادامه مطلب ...]

اخبار علمی ، فرهنگی و هنریدانشگاه پيام نور "زنوز" از سال تحصيلي جديد آغاز به كار مي كند

پيام نورنماينده مردم مرند و جلفا اعلام كرد: دانشگاه پيام نور" زنوز" از سال تحصيلي جديد آغاز به كار مي كند.
به گزارش ايلنا،" كريم شافعي" كه در نشست مشترك فرماندار، اعضاي شوراي اسلامي و شهردار زنوز سخن مي گفت، افزود: دانشگاه پيام نور زنوزاز مهرماه امسال در دو رشته رايانه و حقوق دانشجو پذيرش خواهد كرد.
وي گفت: مردم زنوز براي ايجاد اين دانشگاه دو هزار مترمربع زمين اهدا و 3 ميليارد ريال كمك نقدي كرده اند. / ایلنا


اخبار علمی ، فرهنگی و هنریدکتر سید سعید قائم مقامی رئیس دانشگاه آزاد واحد مرند شد

Azadمراسم تودیع  دکتر حسین پور و معارفه ریاست جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد مرند  دکتر قائم مقامی با حضور دکتر حسینچی رئیس منطقه ۲ و معاون آموزشی دانشگاه آزاد ، دکتر منادی  دبیر منطقه ۲ ، فرماندار شهرستان مرند ، مسئولین  ادارات و نهادهای و روسای منطقه ۲  و تعداد کثیری از دانشجویان در سالن المهدی دانشکده علوم انسانی برگزار شد.

 دکتر داوود حسین پور بعد از شش سال ریاست اتاق ریاست را به دکتر قائم مقامی تحویل داد .

منبع: خوش خبر و پیام آذربایجان


اخبار علمی ، فرهنگی و هنری10 هزار مددجوي بهزيستي مرند براي دريافت سهام عدالت ثبت‌نام كردند

رئيس اداره بهزيستي شهرستان مرند گفت: ‌بيش از 10 هزار نفر از مددجويان زير پوشش بهزيستي اين شهرستان براي دريافت سهام عدالت ثبت نام كردند.

مجيد احمدي‌اقدام در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تبريز افزود: فرم‌هاي شناسايي و ثبت نام مددجويان و افراد نيازمند مشمول اين طرح در مناطق مختلف شهري و روستايي شهرستان تهيه شده است.
وي گفت: در توزيع اين سهام، افراد آسيب ديده و آسيب‌پذير اجتماعي از جمله زنان سرپرست خانواده و افراد معلول در اولويت هستند.
احمدي‌اقدم توزيع اين سهام را در كاهش چشم‌گير ميزان نابرابري‌هاي اجتماعي موجود در بخش‌هاي مختلف جامعه مؤثر دانست و خاطر نشان كرد: توزيع سهام عدالت، توزيع عملي عدالت است و اين برنامه‌ي مهم ميزان كمي و كيفي اميد به زندگي را در بين اقشار كم درآمد جامعه ارتقا مي‌دهد.

خبرگزاری فارس


اخبار علمی ، فرهنگی و هنرینشریه پیام آذربایجان شماره 119 منتشر شد

Payam Azarbayjan Logo در این شماره می خوانید:

 • احداث مرکز تجاری شمال غرب کشور در شهرستان مرند
 • سر بی زبان
 • تیم فوتبال جوانان خیر  ، فوتبال مرند را از حالت کما خارج کرد.
 • برگزاری همایش زنوزیان در تهران
 • زمین خواری در مرند
 • یه خبر کوتاه از همایش مرند شناسی
 • کشف سنگ قبر  جا مانده از لشکر کشی نادر شاه
 • آتش سوزی در " پیچاقچی بازار " مرند
 • ارس قادر به حضور در اقتصاد جهانی است.

این شماره پیام آذربایجان را به قیمت ۵۰ تومان از روزنامه فروشیهای سطح شهر می توانید تهیه کنید.


مطالب قدیمی‌تر